-13%
,

GORENJE DHNA92

Достапност:

На залиха


34.990 ден 39.990 ден

На залиха

Спореди
 • Машина за сушење алишта · DHNA92
 • Енергетска класа: A++
 • Капацитет на сушење: 9 kg
 • Топлотна пумпа
 • Начин на поставување: Самостоен
 • Ширина: 595 mm, Висина: 845 mm, Длабочина: 660 mm

ПУМПА ЗА ЗАГРЕВАЊЕ СО ДВОЈНО СТРУЕЊЕ НА ВОЗДУХОТ (HEATPUMP СО TWINAIR)

Револуционерна ефикасност на сушењето

Сите машини за сушење со пумпа за загревање се гордеат со висока енергетска ефикасност. Високоизградените модели рангирани во A+++ енергетската класа, заштедуваат 50% од енергијата во споредба со оние во A енергетската класа. Машината за сушење на Gorenje од A+++ класа, со капацитет од 9 kg, е единствена на пазарот. Оптимизираната пумпа за загревање во еден од најголемите барабани на светот, со капацитет од 120 литри, може лесно да се справи со големи количини облека. Ова беше овозможено, исто така, и преку пошироки воздушни канали. Таа, исто така, суши понежно отколку конвенционалните системи за сушење. Температурата во машината за сушење е на идеалните 50 °C поради заштита од пресушување.

Нема повеќе рачно празнење на садот за кондензација

Машината за сушење со кондензација со AutoDrain црево може да биде поврзана со вашиот водоводен систем. Со тоа се надминува потребата за рачно празнење на садот за кондензација.

Вратата останува заклучена додека трае процесот на сушење

Вратата не може да се отвори за време на процесот на сушење. За дополнителна безбедност, контролната табла може и да се заклучи со едноставно притискање на копче или комбинација на копчиња.

Рамномерно сушење за едноставно пеглање

Меки, рамномерно исушени, помалку истуткани алишта што се лесни за пеглање, право од машината за сушење. Ова е возможно преку двонасочниот воздух што дува од системот којшто го приспособува правецот на дување на правецот на ротација на барабанот со користење на специјален преклопец на вентилаторот.

Лесен пристап до филтерот

Филтерот е соодветно сместен во вратата. Таквиот дизајн овозможува еноставно чистење со влажна крпа, а алтернативно може и да се извади и да се измие под млаз вода. Редовното чистење на филтерот и празнење на кондензацискиот сад ќе доведе до оптимални резултати во наредниот циклус на сушење.

Основни информации

 • Тип на апарат: Машина за сушење алишта
 • Тип на машина за сушење: Кондензациска сушара со топлотна пумпа
 • Енергетска класа: A++
 • Линија: Advanced линија
 • Врата: Ултра ладна врата UCD

Ефикасност

 • А Класа на ефикасност на кондензација: B
 • Капацитет на сушење: 9 kg
 • Врата: 250 mm
 • Агол на отвoрање на вратата: 135 °

Управување

 • Дисплеј: ЛЕД дисплеј
 • Прикажување на преостанато време на сушење: Да
 • Едноставно користење: Да
 • Оветлување на барабанот: Не
 • Копчиња: Старт/Пауза

Програми

 • Број на програми: 15
 • Програми за сушење: AllergyCare, Пердуви, Пешкири, Волна, Програма за спортска облека, Auto Dry

Функции

 • Дополнителни функции: Систем против гужвање AntiCrease, Поставување на нивото на сушење, Брзо сушење, Одложен старт

Карактеристики

 • IonTech: Не
 • SteamTech: Не
 • Двојно струење на воздухот (TwinAir): Да
 • Можност за директен одвод на кондензатот (AutoDrain): Да
 • Чистење на филтерот: Едноставно чистење на филтерот
 • Реверзибилно движење на барабанот: Да
 • Сензори: Сензор на влажност
 • Звучен сигнал: Звучен сигнал
 • Одбирање на временското траење на сушењето (30, 60, 90 min): Во чекори
 • Предупредување за полн сад за кондензатот: Да
 • Прилагодување на интензитетот на алармот на звукот: Во чекори

Сигурност

 • Заклучување – заштита за деца (CDP): Да

Технички податоци

 • Бучност dB(A): 65
 • Материјал на барабан: Барабан од не’рѓосувачки челик
 • Ширина: 595 mm, Висина:845 mm, Длабочина: 660 mm
 • Бруто тежина на апаратот: 56 kg
 • Нето тежина на апаратот: 54 kg
SKU: СУКО0018 Категории , Ознаки: ,
Бренд:: GORENJE
Гаранција (во месеци)

60

Вие исто така би сакале…