-13%
,

GREE CHARMO GWH18ATDXB-K6DNA1A/0

Достапност:

На залиха


• ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА A++ КАПАЦИТЕТ ЛАДЕЊЕ:5400W КАПАЦИТЕТ ГРЕЕЊЕ:5800W МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ:1353 W МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ:1334 W ПРОТОК ВОЗДУХ:1000m3 ТЕМПЕРАТУРА:ОД -15 ? ПОВРШИНА:до 50 м2

39.990 ден 45.990 ден

На залиха

Спореди

Осигурајте си удобност со овој клима уред со фреон R32 и капацитет од 5800W за греење и 5400W за ладење. Овој уред е идеален за вашиот дом или канцеларија, а со енергетска класа А++е истовремено ефикасен и еколошки подобен.

Работната температура од -15°C до 43°C го прави одличен избор за различни климатски услови. Со проток на воздух од 1000 m3 и способност да покрие површина до 50m2, вашиот простор ќе биде перфектно климатизиран во секој дел од годината.

Влезната моќност за ладење изнесува 1353W, додека за греење е 1334W, обезбедувајќи ефикасно загревање или ладење на вашиот простор. Со гаранција од цели 10 години, можете да бидете сигурни во квалитетот на овој модерен клима уред!

SKU: КЛИН0087 Категории , Ознака:
Бренд:: GREE
Гаранција (во месеци)

12