-8%
,

GREE SOYAL GWH12AKC R32

Достапност:

На залиха


КЛАСА:A+++
НА ЛАДЕЊЕ:4600.W
НА ГРЕЕЊЕ:5200.W
ЛАДЕЊЕ 802 W
ГРЕЕЊЕ:934 W
ПРОТОК ВОЗДУХ:800.m3
ТЕМПЕРАТУРА:ОД -25

59.990 ден 64.990 ден

На залиха

Спореди

Со капацитет од 5200W за греење и 4600W за ладење, овој клима уред е идеален за осигурување на пријатна атмосфера во вашиот дом или работно место.

Со висока енергетска класа A+++, спаѓа во клима уреди со висока енергетска ефикасност и еколошка подобност, што значи помала потрошувачка на електрична енергија. Работната температура од -25°C до 52°C ја прави оваа инвертер клима прилагодлива за користење во различни временски услови, обезбедувајќи комфорт во секое време.

Со проток на воздух од 800m3, овој клима уред обезбедува рамномерна распределба на температурата во просторот, што ви овозможува удобна и пријатна атмосфера. И со гаранција од 10 години, можете да бидете сигурни во вашата финансиска инвестиција!

SKU: КЛИН195 Категории , Ознака:
Бренд:: GREE
Гаранција (во месеци)

120