-25%
,

FUEGO FGT-120

Достапност:

Нема на залиха


Сплит клима уред со еколошки фреон R410a
Капацитет: 3,52kW за ладење / 3.70kW за греење
Енергетска класа: А
Работна температура: од -7°C ~ 31°C
Греење: 0°C ~ 24°C
Ладење: 21°C ~ 43°C
Внатрешно ниво на бучава: 38dB – 42dB

14.990 ден 19.990 ден

Нема на залиха

Спореди

Овој сплит клима уред со еколошки фреон R410a е вашето решение за идеална температура во вашиот дом. Со капацитет од 3,52kW за ладење и 3,70kW за греење, овој клима уред ви обезбедува најсовремени перформанси и ефикасност во секој момент.

Работната температура варира од -7°C до 31°C, со можност за греење во опсег од 0°C до 24°C и ладење од 21°C до 43°C. Ова ви обезбедува континуирана удобност и прилагодливост на секоја климатска промена.

Со внатрешно ниво на бучава од 38dB до 42dB, овој сплит клима уред работи тивко и е конструиран да ви обезбеди спокојна средина, без разлика дали е дом или канцелариски простор. Изберете го овој клима уред за да го подобрите квалитетот на вашиот воздух и да уживате во пријатна атмосфера без разлика на временските услови надвор!

SKU: КЛ120001 Категории , Ознака:
Бренд:: FUEGO
Гаранција (во месеци)

24