-6%
,

GORENJE E5121SH

Достапност:

Нема на залиха


Енергетска класа: A
Димензии (ШxВxД): 50 ? 85 ? 59,4 cm

17.390 ден 18.500 ден

Нема на залиха

Спореди
 • Електричен шпорет · E5121SH
 • Енергетска класа: A
 • Начин на поставување: Самостоен
 • Ширина: 500 mm, Висина: 850 mm

 

Home Made облик
Сите предности на печењето во печки на дрва

Традиционалната, заоблена форма на печките Gorenje е една од најважните карактеристики на нашите шпорети. Инспириран е од традиционалните печки на дрва, и овозможува слободно движење на топол воздух. Бидејќи на овој начин храната се загрева рамномерно од сите страни, секогаш ќе биде совршено зготвена: однадвор крцкава, а внатре сочна.

Сребрена мат
Исклучително издржлива и мазна заштита

Квалитетот и видот на емајлот се исклучително важни за рерната и нејзината работа. SilverMatte е исклучително отпорен и силен материјал кој може да издржи екстремно високи температури. Без микро пори, ја покрива површината во внатрешноста на рерната и плеховите, што ги прави отпорни на највисоките температури. Тројниот слој на внатрешниот дел поддржува рефлексија на температурата и обезбедува дополнителна изолација. Затоа, внатрешноста на рерната останува стерилна и безбедна.

AquaClean – Едноставно, лесно чистење

Благодарение на специјалниот, висококвалитетен емајл во сите линии на новите печки на Gorenje, подобрена е ефикасноста и леснотијата на користење на функцијата AquaClean. Сè што е потребно е да налеете половина литар вода во садот за печење и да ја вклучите функцијата AquaClean после секое печење. За само 30 минути резултатите се видливи на целата површина на рерната и на тавите за печење. Дамките и маснотиите ќе омекнат и лесно ќе се избришат.

BigSpace – Повеќе простор, за уште поголема слобода во готвењето

Зголемениот капацитет на рерната (до 70 литри) овозможува истовремено подготвување на поголеми количини храна. Оптимизираната циркулација на воздухот му овозможува на воздухот слободно да се движи внатре во рерната, а со големината на BigSpace на рерната, лесно може да собере голема мисирка или свинско бутче.

SuperSize – XXL плехови кои одговараат на сите печки

Горење шпорети обезбедуваат поголема површина за печење, и можност за користење XXL плехови. Иновативните решенија овозможуваат оптимизирана потрошувачка на електрична енергија и рамномерно печена храна, без разлика на количината. Целата ширина на рерната се користи ефикасно, додека напредната технологија гарантира рамномерно готвење на храната на сите нивоа.

PerfectGrill – Двоен грејач за рамномерно зготвена храна

Најдобри резултати при печењето се постигнуваат со помош на комбинација од поголеми греалки, и помали кои се позиционирани внатре во поголемите. Паметното поставување на грејачот овозможува оптимална распределба на топлината и обезбедува најдобри резултати при печењето секој пат, така што храната ќе биде крцкава однадвор и сочна одвнатре. Променливата комбинација на грејач значи дека надворешен или внатрешен грејач, или и двете во исто време, може да се користи по потреба.

Спецификација на производот:

 • Енергетска класа: А
 • Материјал на контролната табла: Лакиран метал
 • Боја на уредот: сива металик
 • Боја на рачката: сива
 • Врата: Стаклена
 • Покривка: Стаклена покривка
 • Класичен
 • Корисен волумен на рерната: 68 l
 • Најголема површина на плехот за печење: 1.260 cm²
 • Домашна форма на рерна по моделот на традиционалните шпорети на дрва
 • Дизајн во форма на копче: Ергономски копчиња
 • Електрична плоча за готвење
 • 1 експресна електрична плоча + 2 стандардни електрични плочи + 1 стандардна електрична плоча со ограничување на температурата
 • лева предна страна: Експрес плоча 18 cm, 2 kW,
 • напред десно: Стандардна плоча 14,5 cm, 1 kW,
 • лев грб: Стандардна плоча 14,5 cm, 1 kW,
 • десен грб: Стандардна плоча со ограничување на температурата ø 18 cm, 1,5 kW
 • Конвенционална рерна – 68 l
 • Водилки за фиоки: Капак со шарки
 • 1 длабок емајлиран плех за печење
 • Мрежеста решетка
 • Профилирани водичи
 • Чистење со функцијата AquaClean
 • Сребрена мат
 • Двојна застаклена врата со еден температурен дефлектор (CompactDoor)
 • Потрошувачка на енергија: 0,8 kWh (конвенционално)
 • Димензии на уредот (ШxВxД): 50 × 85 × 59,4 cm
 • Димензии на спакуваниот уред (ШxВxД): 57,6 × 95,2 × 71,8 cm
 • Тежина на уредот: 39,8 кг
 • Бруто тежина на уредот: 43 kg

Програми:

 • Долен и горен грејач, Долен грејач, Горен грејач, Инфра грејач, Мал инфра грејач, AquaClean
SKU: ШПЕЛ061 Категории ,
Бренд:: GORENJE
Гаранција (во месеци)

60

Вие исто така би сакале…