-19%
,

GORENJE WD2A854ADS

Достапност:

На залиха


29.990 ден 36.990 ден

На залиха

Спореди
 • Машина за перење и сушење GORENJE WD2A854ADS
 • Енергетска класа: A
 • Капацитет за перење: 8 kg
 • Број на вртежи на центрифугата: 1400 rpm
 • Капацитет на сушење: 5 kg
 • Начин на поставување: Самостоен
 • Димензии: Ширина: 600 mm, Висина: 845 mm, Длабочина: 540 mm
 • Гаранција; 5 години
 • Гаранција на мотор: 10 години

ГЕНЕРАТОР НА ПАРЕА (STEAMTECH)

За мека облека без набори

Дополнителниот третман со пареа на крајот од одбраната програма значително ги намалува наборите, алергените и бактериите. Барабанот на машината е полн со пареа која поминува низ секоја ткаенина и ја прави мека, а пеглањето е речиси непотребно.

Ефикасно отстранување на дамки

Системот Power Jet Wash обезбедува одлични перформанси на перење во пократок временски период. Бидејќи водата се распрснува во барабанот под висок притисок, детергентот се раствора побрзо и дамките се отстрануваат поефикасно.

Inverter PowerDrive мотор
Моќен, но тивок мотор

Овој тивок, но многу ефикасен мотор е дизајниран да обезбеди долг животен век на вашата машина за перење, заштедувајќи енергија со секој циклус.

Брзо и свежо

Помалку извалканите алишта може лесно да се освежат за 15 минути на температура од 30°C. Така, вашата облека секогаш ќе биде подготвена.

Програма за самочистење

Решение за пријатен мирис на вашите алишта

Оваа програма обезбедува внатрешноста на машината за перење да остане совршено чиста и стерилна, овозможувајќи пријатен мирис на облеката. Перењето со прашок за перење на пониски температури може да води кон идеални состојби за развој на бактерии што за возврат би можело да предизвика непријатен мирис на вашите алишта. SterilTub работи со празен барабан и елиминира какви било бактерии од внатрешноста на машината.

Не грижете се за облеката која сте ја заборавиле

Со функцијата StopAddGo, едноставно можете да го паузирате циклусот на перење во почетна фаза за да додадете или отстраните алишта.

За нежно сушење на секој вид ткаенина

Единствениот брановиден облик на барабанот ја омекнува ткаенината и овозможува најнежно сушење, за совршено суви алишта со минимално туткање.

Основни информации

 • Тип на апарат: Машина за перење и сушење
 • Тип на машина за сушење: Машина за сушење на алишта – кондензациска
 • Енергетска класа: A
 • Ниво на бучност при перење dB(A): 56
 • Ниво на бучност при центрифугирање dB(A): 74
 • Боја: Бела
 • Врата: Ултра ладна врата (UCD)
 • Агол на отвoрање на вратата: 138 °

Функции

 • Дополнителни функции: Предперење, Исклучување на центрифугата, Регулирање на температурата, Додавање алишта, Тајмер,
 • Функција пареа: Да

Ефикасност

 • Капацитет за перење: 8 kg
 • Капацитет на сушење: 5 kg
 • Волумен на барабанот: 54 l
 • Број на вртежи на центрифугата: 1400 rpm
 • Drum type: RainDrop drum
 • Mотор: Инвертер PowerDrive мотор
 • Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 162 kWh

Карактеристики:

 • SteamTech: Да, грејач во када
 • Ладно перење: Копче
 • Сад за дозирање: 3 прегради во просторот за дозирање детергент
 • Aqua JetWash: Да

Сигурност:

 • AquaStop: Целосен AquaStop
 • Заштита од прелевање: Да
 • Заклучување – заштита за деца (CDP): Да

Управување:

 • Дисплеј: ЛЕД дисплеј
 • Оветлување на барабанот: Да
 • Копче за почеток: Старт/Пауза

Програми:

 • Број на програми: 15
 • Основни програми: Микс, синтетика, Волна/Рачно перење, памук
 • Специјални програми: Програма против алергии (AllergyCare), Еко 20°C, QuickWash 15′, Микс
 • Дополнителни програми за перење: Стерилизирање на барабанот, Плакнење/омекнување, Центрифугирање/цедење
 • Програми за сушење: Auto Dry, Освежување со пареа (SteamRefresh), Памук стандард, Synthetic/mix storage, AllergyCare

Технички податоци:

 • Ширина: 600 mm
 • Висина: 850 mm
 • Длабочина: 540 mm
 • Бруто тежина на апаратот: 62 kg
 • Нето тежина на апаратот: 60 kg

 

Гаранција (во месеци)

60

Вие исто така би сакале…