-11%
,

GREE AMBER 12 PREMIUM PLUS

Достапност:

Нема на залиха


  • Клима уред со фреон R32
  • Капацитет: 5200W за греење / 4500W за ладење
  • Енергетска класа: A+++
  • Работна температура: од -25°С до +50°С
  • Површина: до 40m2
  • Проток на воздух: 680m3
  • Ниво на бучава: до 43db
  • Гаранција: 10 години

39.990 ден 44.990 ден

Нема на залиха

Спореди

Со капацитет од 5200W за греење и 4500W за ладење, овој клима уред е дизајниран да ви обезбеди оптимални услови на температура и комфорт во секое време на годината. Со енергетска класа A+++, оваа инвертер клима има највисока класа на енергетска ефикасност, што значи дека ќе ви помогне да заштедите на електрична енергија.

Овој клима уред може да функционира при широк температурен опсег, од -25°C до +50°C, обезбедувајќи ви комфорт во секакви климатски услови. Протокот на воздух од 680m3 обезбедува ефикасно распределување на температурата во вашиот простор. Со ниво на бучава до 43db, спаѓа во клима уреди кои се тивки, што ви овозможува да уживате во мирна и спокојна атмосфера.

Добивате и 10 годишна гаранција, што дополнително ви ја заштитува вашата инвестиција!

 

SKU: КЛИН0102 Категории , Ознака:
Бренд:: GREE
Гаранција (во месеци)

12