-26%
,

GREE CHARMO GWH12ATBXB-K6DNA1D/0

Достапност:

Нема на залиха


ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА A++
КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ:3600W
КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ:4000W
МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ:991 W
МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ:916 W
ПРОТОК НА ВОЗДУХ:590.m3
ТЕМПЕРАТУРА:ОД -15 ?
ПРЕПОРАЧАНА до 30 м2

22.990 ден 30.990 ден

Нема на залиха

Спореди

Загрејте или изладете го вашиот простор со нашиот ефикасен GREE клима инвертер со фреон R32. Со капацитет од 4000W за греење и 3600W за ладење, овој клима уред ви нуди идеален климатски комфорт за вашиот дом или канцелариски простор.

Со енергетска класа А++ овој GREE клима уред е познат по својата енергетска ефикасност преку која можете да уќивате во удобна температура без да се грижите за високи сметки за струја.

Овој клима уред има работна температура од -15°С до +43°С и може да работи во различни услови. Ова ви обезбедува стабилна температура и во најекстремните услови, од ладните зимски денови до летните горештини.

Со моќен проток на воздух од 590.00m3, уредот брзо и ефикасно распределува изладен или загреан воздух низ вашиот простор, обезбедувајќи пријатна атмосфера. Погоден за простори до 30 м2, овој клима уред е одличен избор за спални соби, дневни соби или мали канцеларии.

Поседува влезна моќност на ладење 991W и греење 916W. Преку оваа ниска влезна моќност, овој клима уред гарантира економично функционирање без компромис во перформансите.

Можете да имате уште поголема доверба во овој производ, не само поради неговите перформанси туку и затоа што добивате гаранција од 10 години, обезбедувајќи ви мирен сон и удобност во долгиот период на користење!

SKU: КЛИН0086 Категории , Ознака:
Бренд:: GREE
Гаранција (во месеци)

12