-9%
,

GREE FAIRY PREMIUM GWH24ACE-IU

Достапност:

Нема на залиха


Капацитет: 9450W за греење / 8850W за ладење
Енергетска класа: А++
Работна температура: од -25°С до +50°С
Проток воздух: 1250.00m3
Површина: до 75 м2
Влезна моќност на ладење: 2030W
Влезна моќност на греење: 2000W
Гаранција: 10 години

73.990 ден 80.990 ден

Нема на залиха

Спореди

Со моќен капацитет од 9450W за греење и 8850W за ладење, овој клима уред е дизајниран да ви обезбеди идеална клима во секој дел од годината. Со енергетска класа А++ добивате ефикасна енергија, додека работната температура варира во широк опсег од -25°C до +50°C.

Протокот на воздух од 1250.00m3 гарантира брзо и ефикасно распределување на топлината или ладниот воздух во вашиот простор. Овој клима уред е перфектен за вашата дневна соба, спална или канцеларија затоа што покрива површина до 75 м2.

Влезната моќност на ладење од 2030W и влезната моќност на греење од 2000W гарантираат брзо и ефикасно регулирање на температурата, обезбедувајќи ви комфорт и удобност во секое време.

Со гаранција од 10 години, со овој клима уред добивате не само комфорт и ефикасност, туку и инвестиција во долготрајно решение за вашиот дом или канцелариски простор!

SKU: КЛИН0035 Категории , Ознака:
Бренд:: GREE
Гаранција (во месеци)

24