-11%
,

HISENSE KA50BS0EG/KA50BS0EW -22 Energy SE

Достапност:

На залиха


Клима уред со фреон R32
Капацитет: 6200W за греење / 6300W за ладење
Енергетска класа: A++
Проток воздух: 950m3
Површина: 55m2
Моќност на ладење: 1295W
Моќност на греење: 1380W
Гаранција: 3 години

49.990 ден 55.990 ден

На залиха

Спореди

Овој издржлив и ефикасен клима уред со фреон R32 е способен да ви обезбеди пријатна атмосфера во вашиот канцелариски простор или дом.

Со капацитет од 6200W за греење и 6300W за ладење и енергетска класа А++ овој клима уред е енергетски ефикасен. Ова значи дека воедно ќе уживате во комфорт и ќе чувате електрична енергија што ќе го намали негативното влијание врз околината.

Производот има проток на воздух од 950m3, што обезбедува ефикасно циркулирање и распределба на топлината или ладењето во целината на просторот. Со покривање на површина до 55m2, овој клима уред е погоден за различни простории во вашиот дом или работен простор.

Со моќност на ладење од 1295W и моќност на греење од 1380W, овој уред нуди опција за контрола на температурата во секој дел од годината. Гаранцијата од 3 години ви дава додатен мир, обезбедувајќи долгорочна заштита и поддршка!

SKU: КЛИН243 Категории , Ознака:
Бренд:: HISENSE
Тежина 49 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

36