-7%
,

TOSHIBA RAS-B22J2KVSG-E SHORAI EDGE

Достапност:

Нема на залиха


• Клима уред со фреон R32 Капацитет: 7500W за греење / 6700W за ладење Енергетска класа: А++ (SEER/SCOP) Проток на воздух: 1032m3 Работна температура: од -15°С до +46°С Ниво на бука: 34dB Површина на користење: до 80m2 Гаранција: 3 години

93.990 ден 100.990 ден

Нема на залиха

Спореди

Стоплете и изладете го вашиот простор со овој моќен клима уред со фреон R32!

Со капацитет од 7500W за греење и 6700W за ладење, овој клима уред обезбедува ефикасно и брзо регулирање на температурата во вашиот дом. Со енергетска класа А++ (SEER/SCOP), го подигнуваме вашиот животен стандард со намалување на енергетската потрошувачка и заштита на околината.

Протокот на воздух од 1032m3 осигурува ефикасно циркулирање и распределба на климата, обезбедувајќи удобност во секој дел на вашиот простор. Работната температура на клима уредот варира од -15°C до +46°C, овозможувајќи да уживате во идеална клима во секој дел од годината.

Со ниво на бука само 34dB, нашиот клима уред работи тивко и безбедно, обезбедувајќи спокојство и комфорт. Дизајниран е за простории до 80m2, што го прави идеален избор за вашиот дневен престој, канцеларија или спална соба.

Со гаранција од 3 години, оваа клима ви нуди сигурност и мир, осигурувајќи долгорочна удобност и задоволство.

SKU: КЛИН223 Категории , Ознака:
Бренд:: TOSHIBA
Гаранција (во месеци)

36