-8%
,

TOSOT NORDIC PRO TWH18QE-S6DBB2B

Достапност:

Нема на залиха


  • Клима уред со фреон R32
  • Капацитет: 9200W за греење / 7200W за ладење
  • Енергетска класа: А++
  • Работна температура: од -30°С до 52°С
  • Проток воздух: 1200m3
  • Површина: до 65m2
  • Ниво на бучава: 46db
  • Влезна моќност на ладење: 1180W
  • Влезна моќност на греење: 1450W

69.990 ден 75.990 ден

Нема на залиха

Спореди

Со импресивен капацитет од 9200W за греење и 7200W за ладење, овој клима уред е способен да ви обезбеди идеална температура во вашиот дом или работен простор во секое време.

Со енергетска класа А++, оваа инвертер клима е ефикасна енергетски, што значи две работи – ќе ги намалите трошоците за електрична енергија и емисиите на CO2. Уште еден аспект што го прави еден од најимпресивните клима уреди е широкиот работен опсег на температура од -30°C до 52°C, кој овозможува пријатна температура без разлика на климатските услови надвор.

Протокот на воздух од 1200m3 ви обезбедува ефикасно распределување на топлината или ладењето во целата просторија, што го прави овој клима уред идеален за средни до големи простории до 65m2. Со ниво на бучава од 46db, оваа клима инвертер е тивок при работењето, обезбедувајќи ви мирна и спокојна атмосфера во вашата околина.

SKU: КЛИН0104 Категории , Ознака:
Бренд:: TOSOT
Гаранција (во месеци)

36

Моќност

5.5 kW