-22%
,

AUX ASW-H18E3E4/QCR3DI-C0

Достапност:

Нема на залиха


Клима уред со фреон R32
Капацитет: 6000W за греење / 5800W за ладење
Енергетска класа: A++
Работна температура: -20°C до 49°C
Површина: 35m2
Моќност на ладење: 2200W
Моќност на греење: 2200W

44.999 ден 57.990 ден

Нема на залиха

Спореди

Со капацитет од 6000W за греење и 5800W за ладење, овој уред е дизајниран да ви обезбеди идеална температура во вашата средина во секое време на годината без никакви потешкотии.

Со енергетската класа A++ добивате намалување на потрошувачката за електрична енергија. Овој клима уред е издржлив и функционален дури и при екстремни температури, со работна температура која варира од -20°C до 49°C. Не се грижете за временските услови – оваа инвертер клима ви нуди стабилна температура во секое време.

Со способност да го покрие простор од до 35м2, идеален е за домашни и мали работни простории. Освен тоа, со моќност на ладење и греење од по 2200W, гарантирано ќе ги задоволите вашите потреби за топол и ладен воздух!

SKU: КЛИН0094 Категории , Ознака:
Бренд:: AUX
Brands
Гаранција (во месеци)

24