-10%
,

CARRIER 42QHG012D8SE EXTREME

Достапност:

На залиха


A++ за ладење
A+++ за греење
самодијагностицирање
Auto Defrosting
Капацитет на греење:3,9KW
Капацитет на ладење:3,65KW,

42.990 ден 47.990 ден

На залиха

Спореди

Внесете го овој идеален клима уред со фреон R32 во вашиот простор да ви обезбеди удобност и одлична атмосфера во секој дел од годината. Со капацитет од 3.9KW за греење и 3.65KW за ладење, оваа клима обезбедува брзо отстранување на непријатната температура во вашиот домашен или работен простор.

Со енергетска класа A++ за ладење и A+++ за греење, уредот ја спојува моќта со енергетската ефикасност, осигурувајќи оптимални услови. Работниот опсег варира од -20°C до 50°C, обезбедувајќи стабилна клима дури и во екстремни температурни услови.

Со проток на воздух од 530.00m3, уредот осигурува ефикасна циркулација, што го прави идеален избор за домови и канцеларии. Додатно, гаранцијата од 3 години го потврдува квалитетот и довербата во нашиот производ.

SKU: КЛИН0073 Категории , Ознака:
Бренд:: CARRIER
Гаранција (во месеци)

24