-9%
,

CARRIER 42QHG018D8SE EXTREME 2

Достапност:

На залиха


Енергетска класа A++
капацитет ладење: 6100W
капацитет греење: 6700W
моќност ладење: 1550 W
моќност греење: 1700 W
Проток воздух: 800.00 m3
Работна темп ОД -20

61.990 ден 67.990 ден

На залиха

Спореди

Донесете ја совршената клима во вашиот дом или канцеларија со нашиот модерен климатски уред со фреон R32. Со впечатлив капацитет од 6.700W за греење и 6.100W за ладење, овој уред е дизајниран да ви обезбеди ефикасна температура во секој дел од годината.

Со енергетска класа A++, овој клима уред ги обединува моќта и енергетската ефикасност, осигурувајќи ви удобност со намалени енергетски трошоци. Работниот опсег варира од -20°C до 50°C, што значи дека овој клима уред е способен да работи стабилно и во екстремни температурни услови.

Протокот на воздух од 800.00m3 гарантира ефикасна циркулација и идеална клима во вашиот простор. Со гаранција од 3 години, можете да се чувствувате сигурни во квалитетот и перформансите на нашиот климатски уред.

SKU: КЛИН0058 Категории , Ознака:
Бренд:: CARRIER
Гаранција (во месеци)

24