-12%
,

FAVORIT 24000BTU JD HB -25

Достапност:

На залиха


  • Клима уред со фреон R32
  • Капацитет: 7200W за греење / 7200W за ладење
  • Енергетска класа: A++
  • Работна температура: од -15°С до 49°С
  • Проток воздух: 1300m3
  • Гаранција: 5 години

49.990 ден 56.990 ден

На залиха

Спореди

Со фантастичен капацитет од 7200W за греење и 7200W за ладење, овој клима уред е најсовршеното решение за да ги контролирате температурните услови во вашиот дом или работен простор.

Оваа инвертер клима има и енергетска класа А++, што ја прави одлична за заштеда на електрична енергија и намалување на вашите сметки. Дополнително, има и широк опсег на работна температура од -15°C до 49°C, што значи дека е идеален за употреба при секакви климатски услови. Овој клима уред има и импресивен проток на воздух од 1300m3 кој обезбедува рамномерна распределба на температурата низ целиот ваш простор.

Исто така, добивате и гаранција од 5 години што ја заштитува вашата инвестиција дополнително!

SKU: КЛИН0153 Категории , Ознаки: ,
Бренд:: FAVORIT
Гаранција (во месеци)

12