-6%
,

GORENJE ECT643SYW

Достапност:

На залиха


Стаклокерамичка плоча
Димензии (ШxВxД): 60 ? 5,4 ? 52 cm
Закосен раб од предната страна
Контрола на допир (TouchControl)
Тајмер
Stop&Go (Пауза) – За максимално сигурно готвење

20.590 ден 21.990 ден

На залиха

Спореди

 

 • Стаклокерамичка плоча · ECT643SYW
 • Начин на поставување: Вграден
 • Димензии: Ширина: 595 mm, Висина: 54 mm, Длабочина: 520 mm

Stay Warm
Без проблеми со гостите што доцнат

Функцијата StayWarm ја загрева храната на константна температура од 70˚C сѐ додека не дојде вистинското време за послужување. Јадењето ги задржува своите оригинални вкусови и температурата, додека не биде послужено.

Stop Go
Направете пауза без проблеми

Функцијата StopGo го запира готвењето и продолжува со истиот параметар кога повторно ќе се реактивира.

Тајмер
Секогаш под будно око

Одбројувачкиот тајмер може да се постави до 99 минути. Ако од искуство ви е познато оптималното време за готвење на одредено јадење, тајмерот може да се постави и плочата за готвење автоматски ќе се исклучи кога поставеното време ќе истече. Звучниот сигнал ќе означи дека јадењето е готово.

Основни информации

 • Тип на апарат: Стаклокерамичка плоча
 • Линија: Gorenje Simplicity Collection 2.1
 • Тип на плоча: Стаклокерамичка плоча
 • Материјал на рамката на плочата: без рамка
 • Рабови на плочата: брусен раб на плочата

Карактеристики

 • StayWarm – одржување на топлина: Да
 • Fish Zone: Да

 

 • Сигурност
 • Сигурносна заштита: Да
 • Заклучување за заштита од деца: Да

 

Управување

 • Начин на управување: Контрола на допир (TouchControl)
 • Тајмер: Да

Површина за готвење

 • Зона за готвење напред лево: Дупла зона- HiLight
 • Ø лево напред (mm): 120/210
 • Моќност на зоната за готвење лево напред: 800 W
 • Моќност на 2. зона за готвење лево напред: 2200 W
 • Зона за готвење десно напред: Hi-light грејач
 • Ø десно напред (mm): 145
 • Моќност на зоната за готвење десно напред: 1200 W
 • Зона за готвење лево назад: Hi-light грејач
 • Ø лево назад (mm): 145
 • Моќност на зоната за готвење лево назад: 1200 W
 • Зона за готвење десно назад: Овален hi-light грејач
 • Ø десно назад (mm): 170X265
 • Моќност на зоната за готвење десно назад: 1500 W
 • Моќност на 2. зона за готвење десно назад: 2400 W

 

Технички податоци

 • Приклучна моќ: 7 kW
 • Ширина: 595 mm
 • Висина: 54 mm
 • Длабочина: 520 mm
 • Ширина на просторот за монтажа мин.: 560 mm
 • Висина на просторот за монтажа мин.: 70 mm
 • Длабочина на просторот за монтажа мин.: 490 mm
 • Бруто тежина на апаратот: 8,2 kg
 • Нето тежина на апаратот: 7,7 kg
 • Приклучна моќ: 220-240 V

 

 

 

 

 

 

 

SKU: ВГПЛ114 Категории , Ознака:
Бренд:: GORENJE
Тежина 7 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

60

Вие исто така би сакале…