-22%
,

GORENJE DNE7B

Достапност:

На залиха


19.990 ден 25.500 ден

На залиха

Спореди
 • Машина за сушење алишта · DNE7B
 • Енергетска класа: B
 • Капацитет на сушење: 7 kg
 • Начин на поставување: Самостоен
 • Ширина: 600 mm, Висина: 850 mm, Длабочина: 625 mm

ЕВРОПСКИ КВАЛИТЕТ
Произведено во ЕУ

Gorenje машините за перење се дизајнирани, развиени и произведени во Европа од тим на пионери професионалци кои ги инкорпорираат најновите технолошки трендови. Секој апарат е внимателно произведен за најдобро да одговара на вашите потреби.

Моќен, но тивок мотор

PowerPlusMotor е високо ефикасен мотор од најновата генерација. Погоден е за големо оптеретување со мала потрошувачка на енергија, минимална емисија на топлина и намалено ниво на бучава. Овој мотор се користи во сушари со висока енергетска ефикасност и поголем капацитет.

Нежно сушење на осетливи ткаенини

За алишта чувствителни на температура, специјалната програма го обезбедува посакуваното ниво на сушење на ниска температура.Специјализираната грижа за најчувствителните материјали работи на ниска температура од 40°C. Подолгиот циклус на сушење е сосема безбеден и сигурен бидејќи ги штити вашите алишта од каква било деформација или оштетување.

Три чекори и подготвени сте

Едноставното управување со централно позиционираниот програматор ви овозможува да почнете со сушење во 3 лесни чекори; вклучете ја машината, одберете програма и притиснете го копчето за старт! Нема потреба од вклучување на дополнителни функции или програми. Сепак, ако сакате, имате можност да одберете различни програми, на пример доколку сакате вашите алишта да бидат исушени на одреден начин.

Добар резултат на сушење за само 89′. Побрзо од било кога.

Дали сте во постојана брзање и немате време за ништо? Предноста на програмата Fast 89′ во Gorenje машината за сушење беше дизајнирана со ова на ум. Оваа програма значително го скратува времето на сушење на брзи 89 минути. Оваа Gorenje машина за сушење обезбедува совршено искуство за сушење без стрес и истовремено ви заштедува време.

Брзо освежување на вашата гардероба

Специјална програма за освежување на гардеробата после спортските активности или по вечерата. Свежиот воздух помага во отстранувањето на непријатните мириси, на чадот од тутунот или мирисот на храна. Во рок од 30 минути, вашата облека ќе биде свежа и подготвена за носење како штотуку да сте ја испрале.

Сензорска технологија за ефикасно работење

Технологијата на паметен сензор автоматски го контролира процесот на сушење според избраната програма, видот на алиштата и посакуваното ниво на сувост. Сензорите ќе престанат да се сушат кога облеката ќе го достигне тоа ниво, за да не ја пресушите.

Ги елиминира проблемите со вишокот на влажност при сушење облека

Во секој циклус на сушење, WaveActive машините за сушење алишта кондензираат импресивни 90% од влажноста од облеката, со што алиштата се целосно суви и се елиминираат проблемите со вишокот на влага во вашиот дом. Тоа значи дека машина за сушење алишта со А класа на кондензација годишно во вашиот дом ќе ослободува 55 литри вода помалку во однос на машина за сушење алишта која не е во А класа на кондензација.

Систем против гужвање кој ги намалува наборите и е потребно помалку пеглање

Gorenje машините за сушење на алишта имаат AntiCrease функција, која е дизајнирана да го намали гужвањето на алиштата. Вртењето на барабанот и специјално дизајнираното 3Д ребро спречуваат ткаенините да се заплеткаат или да се стуткаат една во друга, што резултира со подобри резултати при сушењето на алиштата. Десет минутниот период на крајот на циклусот на сушење, полека ги лади алиштата за дополнително да ја намали можноста за гужвање на истите. Дури и кога не можете веднаш да ја испразните машината за сушење, алиштата нема да се изгужваат, благодарејќи на автоматското, периодично вртење на барабанот во траење од најмалку еден час откако процесот на сушење ќе заврши.

Посебна нега за облеката за деца

Понекогаш, малата облека за деца и за новороденчиња е влажна дури и на крајот од процесот на сушење. Оваа посебна програма е осмислена така што секое парче облека би било совршено суво со што помалку набори.

Совршено суви без заплеткување

Сушење големи чаршафи и постелнина во машина за сушење алишта може да резултира со голем извртен јазол во машината за сушење алишта. Програмата за постелнина со внимателно осмислени алгоритми и ротација на барабанот во двете насоки, спречува извртување и обезбедува одлични резултати на сушење.

Спортска облека подготвена за носење

Чувствителната спортска облека и други слични материјали бараат посебен третман. Затоа оваа програма е развиена специјално за сушење предмети што вообичаено не можат да се сушат во машина за сушење.

Совршена врата

Големата врата направена од едно парче пластика без никакви завртки обезбедува стабилност и спречува досадно крцкање. Се отвора до цели 180 степени, така што празнењето и полнењето на барабанот е полесно.

Нема повеќе рачно празнење на садот за кондензација

Машината за сушење со кондензација со AutoDrain црево може да биде поврзана со вашиот водоводен систем. Со тоа се надминува потребата за рачно празнење на садот за кондензација.

Основни информации

 • Тип на апарат: Машина за сушење алишта
 • Тип на машина за сушење: Машина за сушење на алишта – кондензациска
 • Енергетска класа: B
 • Линија: Essential линија
 • Врата: Стандардна
 • StableTech страници за дополнителна стабилност: Да

Ефикасност

 • А Класа на ефикасност на кондензација: А
 • Капацитет на сушење: 7 kg
 • Врата: 350 mm
 • Агол на отвoрање на вратата: 180 °
 • Mотор: Стандарден

Управување

 • Дисплеј: ЛЕД дисплеј
 • Одложен крај на перењето DelayEnd: Да
 • Прикажување на преостанато време на сушење: Да
 • Едноставно користење: Да
 • Оветлување на барабанот: Не
 • Копчиња: Старт/Пауза

Програми

 • Број на програми: 16
 • Програми за сушење: Програма за нега на облека за деца (Baby), Време 60 мин., Време 30 мин., Микс за пеглање, Сушење микс, Синтетика/микс пеглање, Памук складирање, Памук стандард, Освежување (AirRefresh), Волна, Програма за спортска облека, Кошули, Програма за постелнина, Sensitive, Speed 89′, Pillow

Функции

 • Дополнителни функции: Систем против гужвање AntiCrease, Поставување на нивото на сушење, Ниска температура на сушење, Одложен старт

Карактеристики

 • IonTech: Не
 • SteamTech: Не
 • Чистење на филтерот: Едноставно чистење на филтерот
 • Реверзибилно движење на барабанот: Да
 • Сензори: Сензор на влажност
 • Звучен сигнал: Звучен сигнал
 • Одбирање на временското траење на сушењето (30, 60, 90 min): Во чекори
 • Предупредување за полн сад за кондензатот: Да
 • Прилагодување на интензитетот на алармот на звукот: Во чекори

Сигурност

 • Заклучување – заштита за деца (CDP): Да

Технички податоци

 • Бучност dB(A): 65
 • Материјал на када: Поцинкуван барабан
 • Ширина: 600 mm, Висина:850 mm, Длабочина: 625 mm
 • Бруто тежина на апаратот: 41.3 kg
 • Нето тежина на апаратот: 39.4 kg
Тежина 41 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

60

Вие исто така би сакале…