,

GORENJE GS642E90X

Достапност:

На залиха


22.500 ден

На залиха

Спореди

 

 • Енергетска класа: A++
 • Начин на поставување: Самостоен
 • Ширина: 599 mm, Висина: 845 mm, Длабочина: 597 mm
 • Гаранција: 5 години

 

БРЗА ПРОГРАМА 1Ч – Ефикасно и брзо

Ефикасна и брза програма дизајнирана за секојдневно миење на садови со малку исушени остатоци. Оваа програма работи на 65°C и завршува за 1 час.

Побрзо миење за да можете да забавите

Замислете дека сте организирале вечера, а садовите од главното јадење се чисти на време за десерт. Кога ќе изберете едночасовна програма со функцијата SpeedWash, Gorenje машината за миење садови ќе ги измие садовите за само 15 минути. Совршено за поголеми јадења кога имате повеќе гости во домот.

Крајна флексибилност за вашиот прибор за јадење

SmartFlex корпата за прибор за јадење ви дава врвна флексибилност при миење. Во зависност од вашите потреби, можете да ја користите целата корпа или да ја поделите на две половини, кои може да се постават во различни позиции на дното на големата корпа. На овој начин ќе можете да ставите што повеќе садови, тави и тенџериња во машината.

Секогаш совршено чиста машина за миење садови

Чистата када на машината за миење садови гарантира дека перформансот на миење секогаш ќе ги исполни вашите очекувања. Пуштете програма за самочистење еднаш месечно и никогаш нема да мора рачно да ги чистите кадата, прскалките или цевките.

Не грижете се за протекување

Со безбедносната функција на машината за миење садови, AquaStop, можете безбедно да ја оставите да работи во текот на ноќта или во ваше отсуство. Во случај на истекување или поплава, AquaStop автоматски го прекинува доводот на вода додека пумпата ја испумпува водата од машината за миење садови. AquaStop заштитата е активна во тек на целиот работен век на машината за миење садови.

Прилагодени на секој сад

Овој навистина едноставен систем за прилагодување на корпата на две нивоа ви овозможува да ги сместите дури и најголемите тави и тенџериња во машината. Исто така, ја прави внатрешноста на вашата машина целосно приспособлива за вашите моментални потреби.

Секогаш чисто бебешко шише

Оваа програма вклучува дополнително плакнење со ладна вода проследено со темелно миење со топла вода на 70°C за да се елиминираат 99,9% од сите бактерии. Оваа програма која го имитира процесот на стерилизација е направена за сите оние со исклучително високи стандарди за хигиена.

Совршена работа на филтерот

Системот за испирање заедно со автоматското спречување на затнувањето на филтерот овозможува работа без грешки и значително помалку одржување.

Нежно миење дури и кристални чаши

Со оваа специјално развиена програма за стакло, Gorenje UltraClean машините за миење садови нежно се грижат за вашите најубави садови. Поради ниската температура, безбеден е за употреба дури и за кристални чаши.

Повисока температура, помала потрошувачка

Gorenje машините за миење садови може да се поврзат на топла вода (до 70°C) наместо на ладна. Изборот за поврзување со топла вода го скратува времето на програмата и ја намалува потрошувачката на електрична енергија. Добро решение за околината, вашиот буџет и целото семејство.

Внимателно дизајниран ентериер

Корпите се опремени со истакнати подвижни делови, а прилагодливите корпи го поедноставуваат полнењето, т.е. редењето садови. Навистина едноставниот систем за прилагодување на висината на копата на две нивоа овозможува полнење со дури и најголемите садови и тави. Држачите за садови во долната кошница може да се свиткаат за да се направи повеќе простор за поголеми садови. Приборот за јадење може да биде совршено организиран во специјална корпа. Поединечни парчиња прибор ќе бидат одвоени едни од други за да се спречи гребење и да се овозможи совршено сушење. Секој детаљ е внимателно обмислен за да биде ракувањето што е можно поедноставно.

За заштеда на енергија

Кога ќе ја изберете ECO програма, вашата машина за миење садови користи пониски температури на миење и плакнење и ја намалува количината на вода додека сепак обезбедува ефикасно перење.

Флексибилниот ентериер овозможува лесна употреба и совршени резултати при миењето

UltraClean машините за миење садови нудат опција за 13 сетови на садови. Флексибилниот ентериер овозможува лесна употреба и совршени резултати при миењето.

Минималистички лизгачки дозер за детергент

Новите Gorenje машини за миење садови имаат минималистички дозер за детергент на лизгање од кој таблетите тивко излегуваат. Функционалноста на овој дозер кој лесно се чисти е поефикасно да го дозира детергентот и успешно да ги мие сите видови садови.

За заштеда на енергија

Кога ќе ја изберете ECO програма, вашата машина за миење садови користи пониски температури на миење и плакнење и ја намалува количината на вода додека сепак обезбедува ефикасно перење.

Флексибилниот ентериер овозможува лесна употреба и совршени резултати при миењето

UltraClean машините за миење садови нудат опција за 13 сетови на садови. Флексибилниот ентериер овозможува лесна употреба и совршени резултати при миењето.

Минималистички лизгачки дозер за детергент

Новите Gorenje машини за миење садови имаат минималистички дозер за детергент на лизгање од кој таблетите тивко излегуваат. Функционалноста на овој дозер кој лесно се чисти е поефикасно да го дозира детергентот и успешно да ги мие сите видови садови.

Чисти садови, помала сметка за струја

Оваа програма служи да дефинирате почеток на програмата кога ви одговара, на пример кога е во сила евтина тарифа за електрична енергија. Садовите ќе бидат совршено измиени кога ќе ви требаат.

 

Основни информации

 • Тип на апарат: Машини за садови
 • Енергетска класа: A++
 • Линија: Essential линија
 • Боја: Сребрена
 • Материјал на прскалката: Пластично

Ефикасност

 • Mотор: Стандарден
 • Потрошувачка на вода: 11 l
 • Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 3080 l

Управување

 • Управување: Контрола со допир (TouchControl)
 • Индикатор за крај на миење: Светлосно – звучен сигнал Одложен почеток на миење: Одложен старт 0-24 часа
 • Функција за таблета 3 во 1: Да

Програми

 • Програми: 1 час миење, Кристални чаши, Универзална програма, Хигиенски програм, Економична програма, Интензивно миење
 • Температура на миење (°C): 40/55/60/65/70
 • Можност за креирање на сопствени програми: Памтење на програмите

Карактеристики

 • Број на стандардни сетови: 13
 • Систем на горната корпа: Мултиклак
 • Внатрешно осветлување: Не
 • Дополнителни можности: Програма за самочистење, Функција Speedwash (4 дополнителни програми)

Опрема

 • Број на корпи: 2
 • Горна корпа: 2 cup holders, Широк држач за нож, Фиксна подлога за чаши, Фиксни држачи, Foldable/dividable left CupHolder, Преклоплива лева полица за вино, Широка мрежа,
 • Корпа за кујнски прибор,: Широка мрежа, Преклопувачки/делив заден држач, Корпа за кујнски прибор
 • Горна корпа (дел за прибор): Без горен сад за прибор
 • Повеќенаменска долна корпа: Да

Сигурност

 • Заштита од прелевање: Целосен AquaStop
 • Сервисна дијагностика: Да
 • Внатрешност: Внатрешност од не’рѓосувачки челик

Технички податоци

 • Бучност: 47 dB(A)
 • Ширина: 599 mm, Висина: 845 mm, Длабочина: 597 mm
 • Бруто тежина на апаратот: 47 kg
 • Нето тежина на апаратот: 42 kg

 

 

SKU: СА600029 Категории , Ознака:
Бренд:: GORENJE
Гаранција (во месеци)

60

Вие исто така би сакале…