-5%
,

GORENJE JUMP SET STEEL

Достапност:

На залиха


Енергетска класа: A,
IconLed,
Ширина: 595 mm,
Висина: 595 mm
Волумен од 77 литри

28.990 ден 30.500 ден

На залиха

Спореди

GORENJE JUMP SET STEEL

Стаклокерамичка плоча · ECT41SC + Електрична рерна · BO6737E02X

 • Стаклокерамичка плоча · ECT41SC
 • Начин на поставување: Вграден,
 • Димензии: Ширина: 595 mm, Висина: 54 mm

 

 • Електрична рерна · BO6737E02X
 • Начин на поставување: Вграден
 • Енергетска класа: A, IconLed
 • Ширина: 595 mm, Висина: 595 mm, Длабочина: 564 mm

ГАРАНЦИЈА: 5 ГОДИНИ

КАРАКТЕРИСТИКИ НА ПЛОЧАТА

КОНТРОЛА НА ДОПИР (TOUCHCONTROL)
Сега секој може да има магичен допир

Модерната сензорска технологија овозможува јасна и едноставна контрола на допир, буквално со вашите прсти. Контролната површина е совршено мазна и лесна за чистење.

Stay Warm-Без проблеми со гостите што доцнат

Функцијата StayWarm ја загрева храната на константна температура од 70˚C сѐ додека не дојде вистинското време за послужување. Јадењето ги задржува своите оригинални вкусови и температурата, додека не биде послужено.

Тајмер – Секогаш под будно око

Одбројувачкиот тајмер може да се постави до 99 минути. Ако од искуство ви е познато оптималното време за готвење на одредено јадење, тајмерот може да се постави и плочата за готвење автоматски ќе се исклучи кога поставеното време ќе истече. Звучниот сигнал ќе означи дека јадењето е готово.

Stop Go – Направете пауза без проблеми

Функцијата StopGo го запира готвењето и продолжува со истиот параметар кога повторно ќе се реактивира.

Индикатори за преостаната топлина – Saftey first

 

За да се обозбеди дополнителна безбедност, индикаторите за преостаната топлина се осветлуваат за да се покаже која зона на плочата е сè уште топла. Сè додека индикаторот е запален, зоната за готвење не смее да се допира. Таа зона може да се искористи и за одмрзнување или за одржување на храната топла.

 

КАРАКТЕРИСТИКИ НА РЕРНАТА

AIRFRY – Здраво задоволство

Сега можете да уживате во крцкавоста и вкусот на помфрит без дополнителни калории. Овој метод на интензивно печење на топол воздух не бара маснотии за да се обезбеди совршено вкусна крцкава златна кора.Во комбинација со специјален перфориран сад за печење (во зависност од моделот на рерната), ќе постигнете уште подобри резултати за печење. Методот AirFry е погоден за помали парчиња месо, риба, зеленчук или полу-подготвена замрзната храна, како што се помфрит или „пилешки прсти“.

Брзо загревање – За инспирација во последен момент

OptiBake рерните достигнуваат температура до 200°C за само 5 минути, заштедувајќи 30% од времето потребно за класично загревање на рерната, што ги прави едни од најбрзите на пазарот.Оваа функција е одлична за рецепти за кои е потребна загреана рерна. Светлосен и звучен сигнал ќе ве извести кога рерната ќе ја достигне посакуваната температура.

Gentle Bake – За супер сочна и мека храна

Оваа функција се однесува на лесно, бавно и рамномерно печење. На овој начин, влагата се задржува во храната, и останува супер сочна и мека. Погодна за подготовка на месо, риба или колачи на едно ниво.

DC+ систем
Ефикасно управување со топлината

Системот DynamiCooling ефикасно ја лади надворешноста на рерната (или куќиштето) за да спречи какво било оштетување предизвикано од високи температури. Во рерните со DynamiCooling+ системот, сензорите за топлина го регулираат ладењето на надворешните ѕидови на рерната додека не достигнат температура од 60°С. Ова е особено погодно во рерна со функција за пиролитичко чистење која работи на екстремно високи температури.

 • Функција за пица
 • Совршен грил
 • Home Made облик
 • Frozen Bake
 • Потпекување
 • Big Space
 • Печење на повеќе нивоа
 • Телескопски водилки
 • Отстранливо стакло на вратата

 

Електрична плоча

Основни информации

 • Тип на апарат: Стаклокерамичка плоча
 • Линија: Essential линија
 • Материјал на рамката на плочата: Без рамка
 • Рабови на плочата: Брусен раб на плочата

Сигурност

 • Сигурносна заштита: Да
 • Заклучување за заштита од деца: Да

Управување

 • Начин на управување: Контрола на допир (TouchControl)
 • Тајмер: Да

Технички податоци

 • Приклучна моќ: 6.5 kW
 • Ширина: 595 mm, Висина: 54 mm, Длабочина: 520 mm
 • Ширина на просторот за монтажа мин.: 560 mm
 • Висина на просторот за монтажа мин.: 70 mm
 • Длабочина на просторот за монтажа мин.: 490 mm
 • Бруто тежина на апаратот: 8.2 kg
 • Нето тежина на апаратот: 7.7 kg
 • Приклучна моќ: 220-240 V

 

Електрична рерна

Основни информации

 • Тип на рерната: Мултисистемска
 • Линија: Essential линија
 • Енергетска класа: A
 • Боја: Инокс
 • Слој без отпечатоци (TouchFree инокс): Да
 • Матерјал на внатрешноста на рерната: ECO Email (рерна и плехови)
 • Шарка на вратата: Класична шарка на вратата
 • HomeMade Plus облик на рерната: Да

Карактеристики

 • Осветлување на рерната: Горе
 • Рамна површина на вратата од рерната: Внатрешна стаклена површина на вратата која лесно се отстранува
 • Горен грејач: Не
 • Истовремено печење на повеќе нивоа: Да
 • Совршен грил (PerfectGril): Да
 • SuperSize: Да
 • Запекување: Да

Опрема

 • Водилки за тави: Телескопски водилки на едно ниво со целосно извлекување
 • Плехови: Длабока емајлирана тава за печење
 • Решетка на рерната: 1
 • Сонда за месо (MeatProbe): Не

Сигурност

 • Врата: Двојно застаклена компактна врата со еден температурен дефлектор
 • Температура на вратата на рерната: Compact Door
 • Термоелектричен осигурувач со автоматско исклучување: Да
 • Вентилатор за ладење:Дополнително динамичко ладење на рерната DC+

 

Технички податоци

 • Потрошувачка на електрична енергија (Вентилаторска): .821 kWh
 • Приклучна моќ: 3.5 kW
 • Ширина: 595 mm, Висина: 595 mm, Длабочина: 564 mm
 • Ширина на просторот за монтажа макс.: 564 mm/560mm
 • Висина на просторот за монтажа макс.: 600 mm/590mm
 • Длабочина на просторот за монтажа мин.: 550 mm
 • Бруто тежина на апаратот: 28.6 kg
 • Нето тежина на апаратот: 26.6 kg
 • Приклучна моќ:220-240 V
Тежина 39 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

60

Вие исто така би сакале…