-21%
,

GORENJE K10BKC

Достапност:

На залиха


2.299 ден 2.900 ден

На залиха

Спореди

 

 • Волумен на садот : 1 l
 • Моќност на грејачот: 1850 – 2200 W
 • Регулирање на температурата: Не
 • Индикатор за ниско ниво на вода
 • Заштита од прегревање и од работа без вода за безбедна употреба и подолг век на траење на апаратот
 • Автоматско исклучување
 • Гаранција: 2 години

Филтер против бигор – Отстранлив и се мие

Бокалите за вода на Gorenje имаат одличен систем против бигор кој лесно се отстранува и чисти. Филтерот исто така ви помага да истурите вода од котелот без капење.

Керамика – Уживајте во вашата кујна

Керамичкиот чајник е лесен за носење и е хемиски инертен. Дури и при високи температури, керамиката не внесува никакви хемикалии или супстанци во водата, така што вкусот на вашиот чај ќе остане чист. Во исто време, ја задржува топлината подолго време. Со деликатна декорација, ќе биде вистинско уживање во вашата кујна.

Основни информации

 • Тип на апарат: Бокал за греење вода
 • Материјал на куќиште: Керамика

Ефикасност

 • Моќност на грејачот: 1850 – 2200 W
 • Волумен на садот: 1.7 l

Управување

 • On/off копче: Оn/Off копче
 • Индикатор за работа: Портокалова боја индикатор
 • Регулирање на температурата: Не
 • Индикатор за ниско ниво на вода: Да

Карактеристики

 • Ротација 360°: Да
 • Автоматско исклучување: Да
 • Едноставно отворање на капакот: Рачно – Копче

Опрема

 • Термостат: Аналоген
 • Филтер против бигор кој се отстранува: Отстранлив

Сигурност

 • Заштита од прегревање и од работа без вода за безбедна употреба и подолг век на траење на апаратот: Да
 • Сигурносен систем: Да
 • Заклучување на капакот: Не

Додатоци

 • Складирање на кабелот за напојување: Простор за сместување на кабелот
 • Ногарки за стабилност: Гумена подлога на садот за поголема стабилност
 • Основа: Да

Технички податоци

 • Должина на приклучен кабел: 750 mm
 • Ширина: 240 mm, Висина: 260 mm, Длабочина: 180 mm
 • Нето тежина на апаратот: 1,9 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 2,6 kg

 

Тежина 1 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

24

Вие исто така би сакале…