-8%
,

GORENJE NRK6192AXL4

Достапност:

На залиха


Енергетска класа: A++
Димензии (ШxВxД): 60 ? 185 ? 59,2 cm
Врата: Метална врата
Отвoрање на врата: Лево/десно
Ногарки: 2

28.990 ден 31.500 ден

На залиха

Спореди
 • Енергетска класа: A++
 • Интелигентен систем на помнење (AdaptTech ладење)
 • Вкупен нето капацитет: 302 l
 • Начин на поставување: Самостоен
 • Ширина: 600 mm, Висина: 1850 mm
 • Гаранција: 5 години

ADAPTECH

Фрижидер замрзнувач кој ги препознава вашите навики

Овој паметен систем е развиен за да одржува константна температура во фрижидерот без разлика колку често ја отворате вратата. Фрижидерот постојано го следи начинот на кој го користите и управува со температурата за да спречи какво било зголемување на температурата, обезбедувајќи вашата храна да остане свежа и да ја намали потрошувачката на енергија

NOFROSTPLUS ТЕХНОЛОГИЈА

Нема повеќе здодевно одмрзнување

Еден од најдобрите системи за ладење на пазарот, инсталирани во преградата за замрзнувач, го спречува натрупувањето на мраз за да се одржи ниско ниво на потрошувачка на енергија, додека во одделот за ладење, тоа одржува идеална микроклима за свежа храна. Циркулацијата на јонизиран воздух ја заштитува храната од исушување и ги задржува во неа витамините и минералите.

Идеална микроклима на секоја полица

IonAir генерира негативно наелектризирани јони во апаратот, кои се рамномерно распоредени низ одделот за фрижидер благодарение на системот MultiFlow 360°. Воздухот збогатен со овие анјони го зачувува вкусот и ги отстранува непријатните мириси.

Брзо замрзнување на храната

Функцијата за брзо замрзнување (FastFreeze) ги замрзнува намирниците на -24 °C за да се задржат минералите во храната. По 6 часа, автоматски ќе се прекине оваа фунција и замрзнувачот ќе продолжи да работи по претходно поставената температура.

Специјална фиока за лесен пристап до замрзната храна

Специјална фиока во форма на послужавник во замрзнувачот, што овозможува одлична видливост на замрзнатите производи – дури и на оние во задниот дел. Позицијата на фиоката е на горниот дел од замрзнувачот. Целосно може да се повлече за да можете погодно да земете кој било производ.

Голема фиока за овошје и зеленчук

Пространата фиока CrispZone е дизајнирана да ги зачува хранливите материи и да ја продолжи свежината на вашата храна. Ниската температура го зголемува квалитетот на вашиот производ.

Нема ограничувања за отворање на вратата

Поради функционалноста за отворање на вратата на фрижидерот под прав агол, сите полици и канти може целосно да се извлечат. Ова решение е идеално за фрижидери поставени на страничен ѕид или во непосредна близина на работна плоча или друг уред.

Без напор без дамка

Благодарение на иновативно дизајнираната и сјајна мазна внатрешна обвивка, замрзнувачите за фрижидери Gorenje GardenFresh се исклучително лесни за чистење, обезбедувајќи вашата храна да остане здрава и безбедна.

Елегантниот и софистициран изглед

Со новиот дизајн за длабочина на бројачот, овој фрижидер замрзнувач елегантно ќе се вклопи во вашата кујна, а сепак нуди многу голем капацитет за складирање.

Низок шум

Фрижидерот работи на ниво на бучава од само 38 dB, што е тивко како шепотен разговор меѓу двајца луѓе. Оваа тивка работа е резултат на одличната изолација и иновативните решенија на системот за ладење.

Добро средена и ефикасна

LED осветлувањето во фрижидерите обезбедува одлично и високо ефикасно осветлување. Неговиот корисен век е триесет пати подолг од оној на конвенционалните светилки и заштедува до десет пати повеќе енергија.

Заштеда на енергија

Во случај на продолжено отсуство, фрижидерот може да се постави да работи во режим на штедење енергија бидејќи вратата е постојано затворена.

Лесна контрола на ладилникот и замрзнувачот

Големиот и јасно распореден ЛЕД дисплеј овозможува моментална контрола на параметрите за температура. Функциите како што се FastFreeze и HolidayMode може да се вклучат со еден едноставен допир. Во случај на ненадеен пораст на температурата, вградениот аларм веднаш ќе ве предупреди.

Генерални информации

 • Тип на апарат: Комбинифан фрижидер
 • Тип на конструкција: Самостоен
 • Линија на производот: Advanced Line
 • Класа на енергетска ефикасност: A++
 • Локација на одделот за замрзнување: Долу
 • Боја на апаратот: Сиво-метална текстура
 • Боја на вратата: Инокс
 • Материјал на вратата: Челик
 • Отворање на вратата: десно реверзибилно
 • Број на врати: 2
 • Тип на основа: 2 фиксни/2 прилагодливи стапала
 • Оцена на ѕвезди: Свежа храна, 4 ѕвезди
 • Климатски класи: Субнормални, Нормални, Суптропски, Тропски

Ефикасност

 • Вкупен волумен: 30 l
 • Капацитет на одделот за ладење: 210 l
 • Капацитет на преградата за замрзнување: 110 l
 • Капацитет на замрзнување за 24 часа: 12 kg
 • Безбедно време за прекин на струја: 17 ч
 • Годишна потрошувачка на енергија (Aec): 240 kWh

Контрола

 • Тип на дисплеј: LED дисплеј
 • Тип на контрола: Електронска
 • Индикатор за отворена врата: Звучен аларм
 • Индикатор за температура: SensoTech прекинувач
 • Звучен и визуелен сигнал за висока температура во фрижидерот: Звучен аларм и бело светло
 • Регулација на температурата: Да
 • Режим на одмрзнување на просторот за ладење: Автоматски
 • Режим на одмрзнување на преградата за замрзнување: Автоматски

Карактеристики

 • IonAir со MultiFlow 360°: Да
 • AdaptTech: Адаптивен интелигентен систем: Да
 • Регулатор за влажност на фиоката Crisper: Да
 • NoFrost: NoFrost Plus
 • Движење на воздухот: Multiflow 360°: Multi 3D воздух дување
 • Програма за штедење EcoMode: да

Опрема во фрижидер

 • Метален држач за шишиња: Држач за шишиња
 • Сад за јајца/лед: Не
 • Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач
 • Полици на вратата на ладилникот: 2 полици на вратата
 • Вентилатор за ладење: Не
 • Осветлување на фрижидерот: ЛЕД осветлување на кровот
 • Број на стаклени полици: 2
 • Број на стаклени полици: 4
 • Сад за јајца: 1/6
 • Зона со 0 степени: Convert FreshZone

Опрема во замрзнувач

 • Сад за мраз: 1 класичен
 • Сад за коцки мраз: Не
 • Преграда за замрзнување: 3 фиоки
 • Осветлување на преградата за замрзнување: Без осветлување

Технички податоци

 • Можност за вградување на апаратот во кујнската ниша: Ширина 60 см
 • Ниво на бучава (макс): 38 dB(A)
 • Број на компресори: 1 компресор
 • Водоснабдување: Не
 • Вид на ладилно средство: R600A
 • Поставување на апаратот: Дозволено
 • Број на независни системи за ладење: 1
 • Ширина на производот: 600 mm
 • Висина на производот: 1850 mm
 • Длабочина на производот: 592 mm
 • Бруто тежина: 61 кг
 • Нето тежина: 59 кг
Гаранција (во месеци)

12

Вие исто така би сакале…