-16%
,

GORENJE VC2221PSBKR

Достапност:

На залиха


5.899 ден 6.990 ден

На залиха

Спореди
 • Вид на правосмукалка: Со вреќичка
 • Вид на вшмукување: За суво чистење
 • Четка: Универзална четка
 • Гаранција: 2 години

Full Indicator

Индикатор за целосна торба/канта

Индикаторот ќе ве извести кога вашата кеса или корпа за прав е полна и треба да се замени или испразни. Ова има две предности: ја подобрува чистотата и го штити моторот од преоптоварување. Кога кесата или корпата се полни, отпорот на воздухот што минува низ правосмукалката е поголем, што му става поголем стрес на моторот.

Непречено движење на сите површини

Гумените тркала спречуваат оштетување на повеќе деликатни подови и овозможуваат правосмукалката лесно да се движи. Правосмукалката не остава никакви траги или гребнатини на подот, без оглед дали се движи на мазни или груби површини.

Автоматско намотување на кабелот

Автоматското намотување на кабелот, кое е стандардна опрема на Gorenje правосмукалките, автоматски ќе го врати кабелот во куќиштето на правосмукалката.

Основни информации

 • Тип на апарат: Правосмукалка
 • Тип на правосмукалка: Со вреќичка
 • Вид на правосмукалка: За суво чистење
 • Материјал на куќиште: Пластично
 • Боја: Црна
 • Тип на цевка: Телескопска
 • Материјал на цевката: Метал

Ефикасност

 • Моќност на моторот (max): 2200 W
 • Моќ на всисување: 420 W
 • Проток на воздух: 41
 • Волумне на вреќичкта: 3 л

Управување

 • Управувачка локација: Контрола на апаратот
 • Регулирање на моќноста: лектронско лизгачко копче
 • Мек старт на моторот: Да

Опрема

 • Број на додатоци: 1
 • Четка: Универзална четка
 • Ногарки: Гумирани тркалца
 • Број на тркала: 3
 • Приклучен кабел: Да
 • Додаток за оставање на цевката: Да
 • ХЕПА филтер: 1 ХЕПА филтер

Додатоци

 • Вреќички: Да, 1 текстилна вреќичка, 1 хартиена вреќа за прашина

Технички податоци

 • Дијаметар на цевката: 32 mm
 • Должина на телескопската цевка: 800 mm
 • Голем досег (кабел, црево и цевка): 14 m
 • Должина на приклучен кабел: 5000 mm
 • Бучност: 83 dB(A)
 • Ширина: 440 mm, Висина:305 mm, Длабочина: 245 mm
 • Нето тежина на апаратот: 4,9 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 7.5 kg
 • Приклучна моќ: 2000 W

 

Тежина 4 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

24

Вие исто така би сакале…