,

GORENJE VC1901GACRCY

Достапност:

На залиха


Сад за прав и ХЕПА-филтер
Копче за вклу / исклучу
Копче за намотување кабел
Копче за избор на моќ
Цевка која се виткa
Телескопска цевка
Четка за под

6.400 ден

На залиха

Спореди

 

 • Тип на правосмукалка: Со сад за прашина
 • Вид на правосмукалка: За суво чистење
 • Четка: Универзална четка
 • Гаранција: 2 години

ДВОЈНА ХЕПА ФИЛТРАЦИЈА
Повеќе свеж воздух

ХЕПА филтерот отстранува повеќе од 99% од честичките од воздухот, вклучително и грини од полен и прашина, што е многу важно за луѓето кои страдаат од алергии или астма. Дополнителен ХЕПА филтер се наоѓа и на садот за прашина, кој овозможува дополнителна ефикасност.

Четка или прскалка

Правосмукалката е опремена со специјална млазница 2 во 1, која го поедноставува чистењето на вашиот дом.

Заштеда на простор

Благодарение на неговиот компактен дизајн, правосмукалката е совршен избор за помали станови. Лесно може да се чува во оставата, чајната кујна или плакарот бидејќи зазема помалку простор.

Меко, постепено стартување на моторот

Моторите со мек старт се енергетски поефикасни и имаат подолг век на траење. Како резултат на помалиот вртежен момент при стартување на моторот, товарот постепено се пренесува на сите подвижни делови на моторот, што пак става помал стрес на моторот и ја намалува потрошувачката на енергија.

Непречено движење на сите површини

Гумените тркала спречуваат оштетување на повеќе деликатни подови и овозможуваат правосмукалката лесно да се движи. Правосмукалката не остава никакви траги или гребнатини на подот, без оглед дали се движи на мазни или груби површини.

Автоматско намотување на кабелот

Автоматското намотување на кабелот, кое е стандардна опрема на Gorenje правосмукалките, автоматски ќе го врати кабелот во куќиштето на правосмукалката.

 

Основни информации

 • Тип на апарат: Правосмукалка
 • Тип на правосмукалка; Со сад за прашина
 • Вид на правосмукалка: За суво чистење
 • Материјал на куќиште: Пластично
 • Боја: Црвена
 • Тип на цевка: Телескопска
 • Материјал на цевката: Хромирана

Ефикасност

 • Моќност на моторот (max): 1900 W
 • Волумен на садот за прашина: 2,2 l

Управување

 • Управувачка локација: Контрола на апаратот
 • Регулирање на моќноста: Прилагодување на моќноста на моторот со копче за вклучување
 • Мек старт на моторот (SoftStart): Да
 • Индикатор за полна вреќичка: Не

Опрема

 • Број на додатоци: 2
 • Четка: Универзална четка
 • Ногарки: Гумирани тркалца:
 • Број на тркала: 3
 • Приклучен кабел: Да
 • Додаток за оставање на цевката: Да
 • ХЕПА филтер: 2 ХЕПА филтри

Технички податоци

 • Дијаметар на цевката: 32mm
 • Голем досег (кабел, црево и цевка): 7 m
 • Должина на приклучен кабел: 5000 mm
 • Бучност: 84 dB(A)
 • Ширина: 266 mm, Висина: 367 mm, Длабочина: 305 mm
 • Нето тежина на апаратот: 5,8 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 6,8 kg
 • Приклучна моќ: 1900 W

 

 

Тежина 5 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

24

Вие исто така би сакале…