-5%
,

GORENJE WNHPI72SCS

Достапност:

На залиха


Енергетска класа: A,
Капацитет за перење: 7 kg,
Број на вртежи 1200 rpm,
Начин на поставување: Самостоен,
Ширина: 595 mm, Висина: 845 mm

18.990 ден 19.990 ден

На залиха

Спореди
 • Инвертер PowerDrive мотор
 • Машина за перење · WNHPI72SCS
 • Енергетска класа: A
 • Капацитет за перење: 7 kg
 • Број на вртежи на центрифугата: 1200 rpm
 • Начин на поставување: Самостоен
 • Димензии: Ширина: 595 mm, Висина: 845 mm, Длабочина: 450mm

STEAMTECH
Помалку набори, помалку пеглање

Дополнителниот третман со пареа на крајот од избраната програма ќе се погрижи вашата облека да биде многу помазна. Барабанот е исполнет со пареа која продира во секое влакно за помеки алишта кои едвај бараат пеглање.

Инвертер PowerDrive мотор
Моќен, но тивок мотор

Овој тивок, но исклучително ефикасен мотор, така е дизајниран, за да овозможи вашата машина за перење алишта да биде долговечна, додека истовремено ја заштедува електричната енергија со секое перење. Поради неговата долговечност, Gorenje ви нуди и 10 години гаранција на овој мотор.

Delay End
Испрани алишта во вистинско време

Однапред програмирајте го крајот на процесот на перење и оставете ја машината за перење да работи секогаш кога е најзгодно, на пример кога струјата е поевтина. Облеката ќе се испере до претходно поставеното ниво и ќе биде подготвена за сушење.

Drum Clean
Секогаш миризливи алишта

Перењето со прашок за перење на пониски температури може да создаде идеални услови за развој на бактерии кои пак може да предизвикаат непријатен мирис на вашите алишта. Програмата DrumClean ќе ги елиминира сите бактерии во внатрешноста на машината и ќе гарантира дека вашите алишта секогаш ќе мирисаат свежо.

 

SnowFlake барабан
Нежен третман за вашите алишта

Благодарение на нашиот уникатен дизајн на Snowflake барабанот, вашите алишта ќе бидат нежно и ефикасно испрани и исушени.

 

Основни информации

 • Тип на апарат: Машина за перење
 • Енергетска класа: A
 • Ефект на цедење: B
 • Ниво на бучност при перење dB(A): 58
 • Ниво на бучност при центрифугирање dB(A): 76

Ефикасност

 • Капацитет за перење: 7 kg
 • Волумен на барабанот: 43 l
 • Број на вртежи на центрифугата: 1200 rpm
 • Drum type: SnowFlake drum
 • Mотор: Инвертер PowerDrive мотор

Функции

 • Дополнителни функции: Предперење, Исклучување на центрифугата, Одложен почеток
 • Функција пареа: Да

 

Карактеристики

 • SteamTech: Да, грејач во када
 • Сензори: Сензор за ниво на вода,
 • Ладно перење: 15°C
 • Сад за дозирање: 3 прегради во просторот за дозирање детергент

 

Сигурност

 • AquaStop: Не
 • Заштита од прелевање. Да
 • Заклучување – заштита за деца (CDP): Да

Управување

 • Одложен крај на перењето DelayEnd: Да
 • Оветлување на барабанот: Не
 • Копче за почеток: Старт/Пауза

 

Програми

 • Број на програми: 15
 • Основни програми: Памук, Микс, Волна, брзо перење, програма за спортска облека
 • Специјални програми: Програма против алергии (AllergyCare), Детска облека, Совршено црно (PerfectBlack), Еко 20°C, Програма за производи полнети со пердуви (DownWear), Eco 40–60
 • Дополнителни програми за перење: Стерилизирање на барабанот, Плакнење/омекнување, Центрифугирање/цедење

Технички податоци

 • Ширина: 595 mm, Висина: 845 mm, Длабочина: 450 mm
 • Бруто тежина на апаратот: 58,4 kg
 • Нето тежина на апаратот: 57 kg
SKU: ПЕ070016 Категории , Ознаки: ,
Бренд:: GORENJE
Тежина 59 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

60

Вие исто така би сакале…