-17%
,

GREE 12 CHARMO ARCTIC ATCXB-25

Достапност:

На залиха


ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА A++
КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ:4300.00 W
КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ:4700.00 W
ЛАДЕЊЕ:962 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ:953 W
ПРОТОК НА ВОЗДУХ:650.00 m3
НИВО НА БУЧАВА:43.00 dB
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА:ОД -25
ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА:до 35 м2

29.990 ден 35.990 ден

На залиха

Спореди

Достигнете совршенство во климатизацијата со нашиот клима уред со фреон R32. Со капацитет од 4700W за греење и 4300W за ладење, оваа клима обезбедува моќно отоплување и пријатно ладење, што го прави идеален за секој дом или канцеларија.

Со енергетска класа А++, овој климатски уред е напреден и ефикасен, обезбедувајќи комбинација на перформанси и енергетска штедливост. Работната температура варира во широк опсег од -25°C до +50°C, што го прави идеален за употреба и во секакви температурни услови.

Протокот на воздух од 650.00m3 осигурува ефикасна циркулација, обезбедувајќи рамномерно распределување на температурата во секој дел од вашиот простор. Воедно, 10 годишната гаранција ви обезбедува спокојство и доверба во квалитетот на нашиот производ.

SKU: КЛИН0097 Категории , Ознака:
Бренд:: GREE
Тежина 34 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

12