-12%
,

GREE 18 CHARMO ARCTIC ATDXD-25

Достапност:

На залиха


ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА A++
КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ:6400W
КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ:6800W
МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ:1501 W
МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ:1393 W
ПРОТОК ВОЗДУХ:1000.00 m3
РАБОТНА ТЕМП. -25 ?
ПРЕПОРАЧАНА до 60 м2
ФРЕОН:R32

43.999 ден 49.990 ден

На залиха

Спореди

Отстранете го секојдневниот стрес и уживајте во комфорт и удобност во вашиот простор со нашиот напреден клима уред со фреон R32. Со одличен капацитет од 6800W за греење и 6400W за ладење, овој уред нуди моќ и ефикасност за идеална клима во секој дел од годината.

Сертифициран со енергетска класа А++, овој клима уред е снабден со напредни технологии за максимална ефикасност и намалени енергетски трошоци. Работната температура што варира од -25°C до +50°C го прави погоден за различни климатски услови и температури.

Со проток на воздух од 1000.00m3, уредот обезбедува неверојатно моќна циркулација, што резултира со брзо и рамномерно распределување на температурата. Купувањето на овој клима уред значи инвестирање во удобност и квалитет, а воедно добивате и гаранција од 10 години.

SKU: КЛИН0098 Категории , Ознака:
Бренд:: GREE
Тежина 44 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

12