-9%
,

GREE AIRY Silver GWH18AVDXE-K6DNA1A

Достапност:

Нема на залиха


  • Клима уред со фреон R32
  • Капацитет: 6800W за греење / 6500W за ладење
  • Енергетска класа: A++
  • Работна температура: од -25°С до +50°С
  • Површина: до 60m2
  • Проток на воздух: 1100m3
  • Ниво на бучава: до 47db
  • Гаранција: 10 години

59.990 ден 65.990 ден

Нема на залиха

Спореди

Со импресивен капацитет од 6800W за греење и 6500W за ладење, овој клима уред е способен да ви обезбеди оптимални услови на температура во секое време од годината. Со енергетска класа A++, оваа инвертер клима е енергетски ефикасна, што значи дека ќе го намалите трошокот на електрична енергија и ќе допринесете за заштита на животната средина.

Уште една причина зошто спаѓа во најдобрите клима уреди е тоа што е дизајниран со широк опсег на работна температура, од од -25°C до +50°C, обезбедувајќи комфорт во секакви климатски услови. Протокот на воздух од 1100m3 осигурува ефикасно распределување на воздушната струја, обезбедувајќи избалансирана циркулација на воздухот во секој дел од просторот. Со ниво на бучава до 47db, овој клима уред е тивок, што ви овозможува да уживате во мирна и спокојна атмосфера во вашиот дом или работен простор.

Вашата инвестиција е дополнително заштитена затоа што добивате и гаранција од 10 години!

SKU: КЛИН0145 Категории , Ознака:
Бренд:: GREE
Гаранција (во месеци)

120