-9%
,

GREE AIRY White GWH18AVDXE-K6DNA1A

Достапност:

На залиха


  • Клима уред со фреон R32
  • Капацитет: 5600W за греење / 5300W за ладење
  • Енергетска класа: A++
  • Работна температура: од -25°С до 50°С
  • Ниво на бучава: 59db
  • Гаранција: 10 години

59.990 ден 65.990 ден

На залиха

Спореди

Оваа инвертер клима е несомнено една од најдобрите инвертер клими на популарниот бренд GREE. Овој клима уред нуди капацитет од 5600W за греење и 5300W за ладење, што значи дека има одлична способност да ви осигура пријатна атмосфера во било кое време од годината.

Има енергетска класа А++ која воедно допринесува на помало загадување на животната средина и намалување на вашите сметки за електрична енергија. Нуди одлични перформанси и во делот на работна температура затоа што истата варира од -25°С до 50°С, што значи дека и екстремните климатски услови надвор нема да ви бидат проблем и ќе можете да уживате во удобна атмосфера во вашиот простор.

Овој клима уред има тивко работење затоа што нивото на бучава му е до 59db и овој аспект дополнително допринесува за спокојна и мирна атмосфера во вашата канцеларија или дом.

Покрај одличните перформанси, добивате и гаранција од 10 години, што значи дека можете да бидете сигурни дека сте направиле одлична финансиска инвестиција за подобрување на вашиот простор!

SKU: КЛИН0144 Категории , Ознака:
Бренд:: GREE
Гаранција (во месеци)

120