-8%
,

GREE AMBER GWH24YE-S6DBA2A/O

Достапност:

На залиха


Клима уред со фреон R32
Капацитет: 9500W за греење / 9000W за ладење
Енергетска класа: A++
Проток на воздух: 1200m3
Површина: 80m2
Моќност на ладење: 1850W
Моќност на греење: 1750W
Гаранција: 10 години

83.990 ден 90.990 ден

На залиха

Спореди

Овозможете си идеална температура и удобност во вашиот дом или работен простор со оваа неверојатна моќна инвертер клима со капацитет од 9500W за греење и 9000W за ладење. Овој клима уред има одлични перформанси за да ги задоволи вашите потреби за комфорт во секое време.

Со неговата енергетска класа A++ ќе ја намалите вашата сметка за електрична енергија без да си ја жртвувате удобноста. Протокот на воздух од 1200m3 овозможува ефикасно распределување на температурата низ вашиот простор. Идеален е доколку имате голем дом или канцелариски простор затоа што може да стопли или излади простор и до 80м2.

Со моќност на ладење од 1850W и моќност на греење од 1750W, ви нуди опција за контрола на температурата според вашите потреби. Воедно, добивате и гаранија од 10 години!

SKU: КЛИН0053 Категории , Ознака:
Бренд:: GREE
Гаранција (во месеци)

36