-13%
,

GREE FAIRY PREMIUM GWH12ACC-K6DNA1F/I

Достапност:

На залиха


• ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА :A++ КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ:4400W КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ:4700W МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ:962 W МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ:953 W ПРОТОК НА ВОЗДУХ:700.00 m3 ТЕМПЕРАТУРА:ОД -25 ? ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА:до 40 м2

33.990 ден 38.990 ден

На залиха

Спореди

Овој клима инвертер со фреон R32 е дизајниран да ги задоволи вашите потреби за топлење и ладење. Со капацитет од 4700W за греење и 4400W за ладење, овој клима уред е перфектен избор за осигурување на идеалната температура во вашиот дом или работен простор.

Особено енергетски ефикасен, овој климатизер има енергетска класа A++, што значи дека ќе уживате во максимален комфорт со минимална потрошувачка на електрична енергија. Вашиот дом ќе биде истовремено удобен и еколошки подобен.

Со проток на воздух од 700m3, овој клима уред обезбедува ефикасно циркулирање на воздухот, внесувајќи свежина и комфорт во секој дел на просторот. Со покривање на површина од 40m2 идеален е за спални соби, дневни простории или канцелариски простории.

Моќноста на ладење од 962W и моќноста на греење од 953W обезбедуваат опција за персонализирана контрола на температурата. Со гаранција од цели 10 години, овој клима уред докажува долготрајност, обезбедувајќи ви сигурност во вашиот избор!

SKU: КЛИН0020 Категории , Ознака:
Бренд:: GREE
Тежина 35 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

120