-8%
,

GREE SOYAL GWH18AKC-K6DNA1A/I

Достапност:

Нема на залиха


ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА:A++ (7.0/4.3)
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ:6300.00 W
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ:7000.00 W
ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ:5300/5600 W
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА:ОД -25 ? ДО 52 ?
ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА:до 60 м2
ГАРАНЦИЈА:10 години

69.999 ден 75.990 ден

Нема на залиха

Спореди

Донесете комфорт и удобност во вашиот простор со овој импресивен клима уред со фреон R32. Со капацитет од 7000W за греење и 6300W за ладење, овој клима уред е најдоброто решение за да ги контролирате температурните услови во големи простории.

Сертифицирана со енергетска класа A++, оваа инвертер клима е економична, обезбедувајќи ви штедливост и пониски сметки за електрична енергија. Уште една причина зошто спаѓа меѓу најдобрите клима уреди е импресивната работна температура од -25°C до 52°C, што го прави прилагодлив за употреба во различни климатски услови.

Произведувајќи проток на воздух од 800m3, овој клима уред обезбедува рамномерна распределба на температурата во целиот простор, обезбедувајќи ви пријатна атмосфера. Препорачаната површина за користење е до 60м2, што значи дека е идеален за поголеми површини.

Со гаранција од 10 години, вашата инвестиција е заштитена и можете спокојно да уживате во одличните перформанси на овој климатизер!

SKU: КЛИН212 Категории , Ознака:
Бренд:: GREE
Гаранција (во месеци)

120