-14%
,

GRUNDIG GEEPDH 120/121

Достапност:

На залиха


  • Клима уред со фреон R32
  • Капацитет: 4000W за греење / 3800W за ладење
  • Енергетска класа: А++
  • Работна температура: од -20°С до +52°С
  • Проток воздух: 600m3/h
  • Ниво на бука на внатрешна единица при максимално оптеретување: 64dB
  • Ниво на бука на надворешна единица при максимално оптеретување: 52dB

31.990 ден 36.990 ден

На залиха

Спореди

Овој клима уред ќе ви обезбеди идеална клима во вашиот дом. Со капацитет од 4000W за греење и 3800W за ладење, овој клима уред со фреон R32 е перфектен избор за секоја сезона. Воедно, со енергетска класа А++, го осигурува не само вашиот комфорт туку и ефикасност во потрошувачката на енергија.

Оваа клима има широк опсег на работна температура, што значи дека можете да уживате во пријатна клима и кога температурите се најниски, со минус 20°C, или кога се највисоки, со +52°C.

Со проток на воздух од 600m3/h, овој клима уред гарантира брзо и ефикасно распределување на климата во секој дел од вашиот простор.

Кога станува збор за бука, не мора да бидете загрижени. Внатрешната единица при максимално оптеретување изнесува само 64dB, додека надворешната единица, при исто така максимално оптеретување, изнесува само 52dB. Ова значи дека може да уживате во пријатната атмосфера без непотребна бука во вашиот дом.

SKU: КЛИН0117 Категории , Ознака:
Бренд:: GRUNDIG
Гаранција (во месеци)

24