-25%
,

HISENSE KA35XR0EG/KA35XR0EW -22 Energy SE

Достапност:

На залиха


ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА:A+++
КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ:4000W
КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ:4400W
МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ:890 W
МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ:1000 W
ВОЗДУХ:580.00 m3
ТЕМПЕРАТУРА: -22 43 ?
ПОВРШИНА:до 35 м2
ФРЕОН:R32
ГАРАНЦИЈА:3 години

29.990 ден 39.990 ден

На залиха

Спореди

Овој Hisense клима инвертер со иновативна технологија со фреон R32 е точно она што ви треба за удобност и ефикасност во вашето просторно уредување. Со капацитет од 4400W за греење и 4000W за ладење, нуди прецизни перформанси за секоја сезона од годината.

Енергетската класа А+++ гарантира ефикасна употреба на енергија и помали сметки, а воедно придонесува за заштита на околината. Работната температура од -22°С до +43°С го прави овој клима уред идеален за било кои климатски услови.

Со проток на воздух од 580.00m3 и покривачка површина до 35 м2, овој уред обезбедува најдобро регулирање на температурата за помали простории. Влезната моќност за ладење од 890W и за греење од 1000W ви нудат ефикасност и комфорт, согласно со потребите на вашиот дом или канцелариски простор.

Со гаранција од 3 години, овој клима уред со ќе ги покрие вашите потреби за долготрајна и безбрижна употреба. Изберете премиум квалитет и сигурност и најдете го перфектниот баланс во вашето живеење!

SKU: КЛИН242 Категории , Ознака:
Бренд:: HISENSE
Тежина 40 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

36