-18%
,

HISENSE KB35YR3EG/KB35YR3EW -20Wings Pro

Достапност:

На залиха


Клима уред со фреон R32
Капацитет: 4200W за греење / 4000W за ладење
Енергетска класа: A++
Работна температура: од -20 до 43 С°
Проток воздух: 550m3
Површина: 35m2
Моќност на ладење: 1140W
Моќност на греење: 1050W
Гаранција: 3 години

26.990 ден 32.990 ден

На залиха

Спореди

Овој клима уред со со фреон R32 е совршен избор за создавање на удобна и пријатна клима во вашиот дом. Со капацитет од 4200W за греење и 4000W за ладење, овој климатизер обезбедува висок квалитет на топлина и разладување и тоа со енергетски ефикасна работа со класа A++.

Работната температура која го покрива опсегот од -20°C до 43°C го прави овој клима уред издржлив и прилагодлив на различни климатски услови. Притоа, со проток на воздух од 550m3 е идеален за покривање на површина до 35m2.

Моќноста на ладење од 1140W и греење од 1050W обезбедуваат оптимален перформанс во секоја ситуација. Со гаранција од 3 години, можете да имате потполна сигурност во квалитетот и долготрајноста на овој клима уред!

Тежина 29 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

36