-9%
,

HISENSE KB70BT1EG/KB70BT1EW -20Wings Pro

Достапност:

Нема на залиха


• Разладна моќност: 6.500 W Грејна моќност: 7.100 W Ноќен режим на работа Автоматско работење Турбо функција Работна температура во режим на греење : -15- 24 Опсег на работна температура во режим на ладење: -15 – 43

60.990 ден 66.990 ден

Нема на залиха

Спореди

Овој клима уред со фреон R32 е идеален за вашиот дом или работно место. Со капацитет од 7300W за греење и 7200W за ладење, овој уред ќе ви обезбеди комфорен амбиент во секое време на годината.

Со енергетска класа A++, овој клима уред не само што ќе ви обезбеди удобност, туку и ќе ви помогне да заштедите електрична енергија.

Со проток на воздух од 1100m3, вашиот простор ќе биде брзо и ефикасно загреан или изладен, во зависност од вашите потреби. Работната температура за греење варира од -20 до +24°С, додека за ладење варира од -15 до +43°С, што овозможува оптимална удобност во секоја ситуација.

Со максимално ниво на внатрешна бучава од 46 dB, овој клима уред е тивок, што значи дека не произведува непотреба бучава во вашиот дом.

Дополнително, добивате и гаранција од 3 години, што ви обезбедува сигурност дека сте го направиле правилниот избор за вашиот дом или канцелариски простор!

SKU: КЛИН0010 Категории , Ознака:
Бренд:: HISENSE
Тежина 52 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

36