-7%
,

TOSHIBA RAS-B16J2KVSG-E SHORAI EDGE

Достапност:

На залиха


• ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА A++ КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ:5300W КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ:6500W МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ:1350 W МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ:1520 W ПРОТОК ВОЗДУХ:768.00 m3 НИВО НА БУЧАВА:26.00 dB РАБОТНА ТЕМПЕ ОД -15 ПРЕПОРАЧАНА до 55 м2

74.990 ден 80.990 ден

На залиха

Спореди

Стоплете или разладете го вашиот дом или канцелариски простор со овој ефикасен клима уред со фреон R32! 

Со капацитет од 6500W за греење и 5300W за ладење, овој уред е перфектен за да ви обезбеди комфорт во секоја сезона. Со енергетска класа А++, истовремено е еколошки подобен и ви нуди помала потрошувачка на електрична енергија.

Работната температура од -15°C до 46°C обезбедува стабилна клима во различни услови низ целата година. Со проток на воздух од 768 m3 и способност да покрие површина до 55m2, во вашиот простор ќе владее удобна атмосфера.

Влезната моќност за ладење изнесува 1350W, додека за греење е 1520W, што гарантира ефикасно загревање или ладење на вашиот дом. И со гаранција од 3 години, можете да бидете потполно спокојни за квалитетот и перформансите на овој клима уред!

SKU: КЛИН221 Категории , Ознака:
Бренд:: TOSHIBA
Гаранција (во месеци)

36