-6%
,

TOSHIBA RAS-B24J2KVSG-E SORAI EDGE

Достапност:

Нема на залиха


Клима уред со фреон R32
Капацитет: 8800W за греење / 7700W за ладење
Енергетска класа: А++ (SEER/SCOP)
Работна температура: од -15°С до +46°С
Ниво на бука: 35dB
Површина на користење: до 80m2
Гаранција: 3 години

107.990 ден 114.990 ден

Нема на залиха

Спореди

Греете се и ладете со нашиот напреден клима уред со фреон R32.

Со голем капацитет од 8800W за греење и 7700W за ладење, овој клима уред е врвен избор за поддржување на идеалната клима во вашиот дом. Енергетската класа А++ (SEER/SCOP) не само што ќе ви обезбеди максимална ефикасност, туку и ќе го сведе вашиот енергетски напор на минимум.

Освежувањето или затоплувањето на вашиот простор станува лесно и едноставно, бидејќи овој клима уред работи во широк опсег на температури, од -15°C до +46°C. Можете да уживате во комфорна атмосфера и во најекстремни услови.

Со ниво на бука само 35dB, овој клима уред работи тивко и можете да се опуштите и уживате во својот простор без непотребна бука. Овој клима уред е дизајниран за области до 80m2, обезбедувајќи ја идеалната клима во секој дел на вашиот дом. И со гаранција од 3 години, вие сте заштитени и осигурани дека вашето инвестирање е во сигурни раце.

SKU: КЛИН0062 Категории ,
Бренд:: TOSHIBA
Гаранција (во месеци)

12