-15%
,

TOSOT MUSE ECO PRO TWH18AFD-K6DNA5A

Достапност:

Нема на залиха


  • Клима уред со фреон R32
  • Капацитет: 5650W за греење / 5300W за ладење
  • Енергетска класа: А++
  • Работна температура: од -15°С до 43°С
  • Проток воздух: 850m3
  • Површина: до 55m2
  • Ниво на бучава: 44db
  • Влезна моќност на ладење: 1355W
  • Влезна моќност на греење: 1340W

33.990 ден 39.990 ден

Нема на залиха

Спореди

Со капацитет кој изнесува 5650W за греење и 5300W за ладење и работна температура од -15°C до 43°C, овој клима уред е идеален за простории до 55m2. 

Оваа инвертер клима има енергетска класификација А++, што значи дека ќе ги намалите трошоците на електрична енергија и ќе ја заштитите животната средина. Протокот на воздух од 850m3 ви обезбедува ефикасно распределување на топлината или ладењето во целиот простор, осигурувајќи ви удобност и комфорт.

Со ниво на бучава од 44db спаѓа во клима уреди што се тивки при работа, што го прави одличен за употреба во домашни и работни средини. Влезната моќност на ладење изнесува 1355W, додека влезната моќност на греење изнесува 1340W, осигурувајќи ви одлични перформанси и ефикасност.

SKU: КЛИН0106 Категории , Ознака:
Бренд:: TOSOT
Гаранција (во месеци)

36

Моќност

5.5 kW