-16%
,

TOSOT MUSE LCLH PRO TWH12AFC-K6DNA5F

Достапност:

Нема на залиха


  • Клима уред со фреон R32
  • Капацитет: 4700W за греење / 4400W за ладење
  • Енергетска класа: А++
  • Работна температура: од -25°С до 50°С
  • Проток воздух: 700m3
  • Површина: до 40m2
  • Ниво на бучава: 42db
  • Влезна моќност на ладење: 962W
  • Влезна моќност на греење: 953W

26.990 ден 31.990 ден

Нема на залиха

Спореди

Овој клима уред со фреон R32 има впечатлив капацитет од 4700W за греење и 4400W за ладење. Идеален е за простории до 40m2, обезбедувајќи ви комфорт и удобност во секое време од годината. Енергетската класа А++ на оваа инвертер клима значи дека е енергетска ефикасна, што значи дека ќе ги намалите трошоците на електрична енергија и ќе ја заштитите околината затоа што е еколошки подобен.

Спаѓа во клима уреди со одлична работна температура затоа што опсегот и е од  -25°C до 50°C, што ја прави пригодна за различни климатски услови и сезони. Протокот на воздух од 700m3 ви обезбедува ефикасно распределување на топлината или ладењето во целата просторија.

Со ниво на бучава од 42db, овој клима уред е тивок при работа, што ви овозможува да уживате во мирна и спокојна атмосфера. Влезната моќност на ладење изнесува 962W, додека влезната моќност на греење изнесува 953W, осигурувајќи ви ефикасни перформанси и во лето и во зима.

SKU: КЛИН0107 Категории , Ознака:
Бренд:: TOSOT
Гаранција (во месеци)

36