-13%
,

VIVAX ACP-12CH35AERI + PLUS

Достапност:

Нема на залиха


• Клима уред со фреон R32 Капацитет: 4381W за греење / 4308W за ладење Енергетска класа: А+++ Работна температура: од -20°С до +50°С Проток воздух: 584.00m3 Површина: до 35 м2 Влезна моќност на ладење: 977W Влезна моќност на греење: 977W Гаранција: 5 години

32.990 ден 37.990 ден

Нема на залиха

Спореди

Со капацитет од 4381W за греење и 4308W за ладење, нашиот клима уред гарантира дека вашиот простор ќе биде подготвен за секоја сезона. Со енергетска класа А+++, вие не само што ќе уживате во идеална температура, туку и ќе го подобрите вашиот буџет со намалени трошоци на енергија.

Овој клима уред е дизајниран да работи при широки температурни опсеги, од -20°C до +50°C, обезбедувајќи ви удобност во секој момент. Со проток на воздух од 584.00m3 и покривање на површина до 35 м2, овој Vivax клима инвертер обезбедува рамномерно распределување на топлината или ладењето во целиот простор.

Влезната моќност од 977W за ладење и греење гарантира брзо и ефикасно регулирање на температурата, при што го чини овој клима уред издржлив и енергетски ефикасен.

Со гаранција од 5 години, нашиот клима уред со фреон R32 е сигурна инвестиција во комфортот и квалитет на вашиот живот. Не чекајте, обезбедете си удобно и пријатна околина веднаш!

SKU: КЛИН0047 Категории , Ознака:
Бренд:: VIVAX
Гаранција (во месеци)

24