-11%
,

VIVAX ACP-18CH50AERI + PLUS

Достапност:

Нема на залиха


Клима уред со фреон R32
Капацитет: 5850W за греење / 5900W за ладење
Енергетска класа: А++
Работна температура: од -20°С до +50°С
Проток воздух: 730.00m3
Површина: до 55 м2
Влезна моќност на ладење: 1550W
Влезна моќност на греење: 1500W
Гаранција: 5 години

49.990 ден 55.990 ден

Нема на залиха

Спореди

Со енергетска класа А++, овој клима уред е еколошки подобен и ефикасен, донесувајќи ви комбинација на моќ и штедење на енергија. Внесете удобност во вашиот дом со нашиот напреден клима уред со фреон R32.

Со капацитет од 5850W за греење и 5900W за ладење, овој климатизер ќе ви обезбеди идеална клима во било кој месец од годината. Работната температура што варира од -20°C до +50°C го прави овој уред прилагодлив на различни климатски услови, обезбедувајќи ви идеална температура и во најекстремни ситуации. 

Протокот на воздух од 730.00m3 осигурува брзо и ефикасно распределување на климата во вашиот дом со капацитет на покривање на површина до 55m2. Со влезна моќност на ладење од 1550W и влезна моќност на греење од 1500W, клима уредот ја поддржува стабилноста на температурата и ви овозможува контрола над атмосферата во вашиот дом.

Но тоа не е се затоа што добивате и гаранција од 5 години што ви обезбедува долгорочно спокојство и задоволство. Доколку го изберете овој клима уред ќе го направите вашиот дом уште подобро место за живеење!

SKU: КЛИН0048 Категории , Ознака:
Бренд:: VIVAX
Гаранција (во месеци)

24