-16%
,

GORENJE ECT648ORAB

Достапност:

На залиха


19.390 ден 22.990 ден

На залиха

Спореди

 

 • Стаклокерамичка плоча · ECT648ORAB
 • Начин на поставување: Вграден
 • Димензии: Ширина: 600 mm, Висина: 54 mm, Длабочина: 520 mm

Fish Zone
Пошироките садови ќе го пронајдат своето место

Со вклучување на FishZone, се трансформира традиционалната зона за готвење во поголема овална површина, особено погодна за пошироки садови.

Stay Warm
Уживајте во топол оброк во секое време

Функцијата StayWarm ја одржува храна на константна температура од 70 ˚C, додека дојде време за да го послужите оброкот. Храната ги задржува оригиналниот вкус и саканата температура додека не се сервира, така што ќе го имате целото време што ви е потребно.

Touch Control
Сега секој може да има магичен допир

Модерната сензорска технологија овозможува јасна и едноставна контрола на допир, буквално со вашите прсти. Контролната површина е совршено мазна и лесна за чистење.

Тајмер
Никогаш не пропуштајте го вистинското време

Тајмерот осигурува дека плочата за готвење автоматски ќе се исклучи во саканото време и ве известува со звучен аларм.

Основни информации

 • Тип на апарат: Стаклокерамичка плоча
 • Линија: Gorenje by Ora-Ito 2
 • Тип на плоча: Стаклокерамичка плоча
 • Рабови на плочата: Брусен раб на плочата

 

Карактеристики

 • StayWarm – одржување на топлина: Да
 • FishZone: Да
 • PowerZone: Да

Управување

 • Начин на управување: Контрола на допир (TouchControl)
 • Тајмер: Да

Сигурност

 • Сигурносна заштита: Да
 • Заклучување за заштита од деца: Да

 

Површина за готвење

 • Зона за готвење напред лево: Hi-light грејач со PowerZone функција
 • Ø лево напред (mm): 210
 • Моќност на зоната за готвење лево напред: 2100 W
 • Моќност на 2. зона за готвење лево напред: 3000 W
 • Зона за готвење десно напред: Hi-light грејач
 • Ø десно напред (mm): 145
 • Моќност на зоната за готвење десно напред: 1200 W
 • Зона за готвење лево назад: Hi-light грејач
 • Ø лево назад (mm): 145
 • Моќност на зоната за готвење лево назад: 1200 W
 • Зона за готвење десно назад: Овален hi-light грејач
 • Ø десно назад (mm): 170X265
 • Моќност на зоната за готвење десно назад: 1500 W
 • Моќност на 2. зона за готвење десно назад: 2400 W

Технички податоци

 • Приклучна моќ: 6.9 kW
 • Ширина: 600 mm
 • Висина: 54 mm
 • Длабочина: 520 mm
 • Ширина на просторот за монтажа мин.: 560 mm
 • Висина на просторот за монтажа мин.: 50 mm
 • Длабочина на просторот за монтажа мин.: 490 mm
 • Бруто тежина на апаратот: 8.2 kg
 • Нето тежина на апаратот: 7.7 kg
 • Приклучна моќ: 220-240 V
Тежина 7 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

60

Вие исто така би сакале…