-15%
,

GORENJE FN619FEW5

Достапност:

Нема на залиха


NoFrost
Вертикален замрзнувач
Енергетска класа: A+,
Вкупен нето капацитет: 280 l,
Начин на поставување: Самостоен,
Ширина: 595 mm, Висина: 1850 mm

27.990 ден 32.990 ден

Нема на залиха

Спореди
 • NoFrost
 • Вертикален замрзнувач · FN619FEW5
 • Енергетска класа: A+
 • Вкупен нето капацитет: 280 l
 • Начин на поставување: Самостоен
 • Димензии: Ширина: 595 mm, Висина: 1850 mm, Длабочина: 663 mm

 

ЛЕСНО ЗА ЧИСТЕЊЕ
Беспрекорно чисто

Благодарение на иновативниот дизајн и сјајната мазна внатрешна обвивка, комбинираните GardenFresh фрижидери до Gorenje се исклучително лесни за чистење, што гарантира дека храната останува здрава и безбедна.

Eco Mode
Заштеда на енергија

Во случај на подолго отсуство или годишен одмор, фрижидерот може да се постави да работи во режим на заштеда на енергија (EcoMode) бидејќи вратата на фрижидерот е постојано затворена.

Fast Freeze
Брзо замрзнување

Функцијата FastFreeze ја замрзнува храната на -24°C за да ги зачува сите хранливи материи во храната. По приближно 2 дена, функцијата автоматски се исклучува и температурата во замрзнувачот се враќа на претходно поставената температура.

Led Light
Ефикасно осветлување кое обезбедува добра транспарентност

ЛЕД осветлувањето во замрзнувачот овозможува одлично и исклучително ефикасно осветлување. Корисниот век на траење е триесет пати подолг во споредба со класичното светло и заштедува до десет пати повеќе електрична енергија.

Идеална микроклима на секоја полица

 

MultiFlow 360° системот за вентилација рамномерно го распределува воздухот во фрижидерот за да обезбеди оптимална циркулација на воздухот и најдобри услови за складирање на вашата храна.

NoFrost Plus
Без здодевно одмрзнување

Еден од најдобрите системи за ладење на пазарот, вграден во замрзнувачот, спречува таложење на мраз и со тоа ја намалува потрошувачката на енергија. Како резултат, користењето на просторот за складирање храна е оптимизирано, а одмрзнувањето и чистењето на внатрешноста веќе не е потребно. Пакетите или парчињата замрзната храна нема да се лепат едни на други, така што храната во замрзнувачот ќе биде уредна и чиста.

Нема ограничувања при отворање на вратата

Заради функционалноста на отворање на вратата на ладилникот под прав агол, сите полици и фиоки можат целосно да се извлечат. Ова решение е идеално за фрижидери поставени до страничен ѕид, до работна површина или до друг апарат.

XXL Space Box
Доволно место за складирање на мисирка

Оваа фиока за замрзнување е најголемата во апаратот и е идеална за складирање на големи предмети како мисирка, неколку пици или дури и колачи.

Поголем капацитет за складирање

Поголемиот капацитет за складирање ги одразува трендовите во модерното ладење. Тоа е најдоброто решение за складирање на големи количини храна. Поголемиот капацитет овозможува подобра организација на вашата храна, обезбедувајќи подобар преглед на она што е на залиха, што исто така резултира со помалку отпадоци од храна. Складирањето повеќе храна значи и поретко купување и повеќе време за себе.

Оптимални перформанси дури и при екстремен студ

Екстремниот студ повеќе не е проблем бидејќи овој замрзнувач работи совршено дури и при амбиентални температури до -15°C, што го прави совршен избор за гаражи и подруми.

Основни информации

 • Тип на апарат: Вертикален замрзнувач
 • Начин на поставување: Самостоен
 • Линија: Essential линија
 • Енергетска класа: A+
 • Боја на апаратот: Бела
 • Боја на врата: Бела
 • Врата: Метална
 • Отварање врата: Лево/Десно
 • Основа: 2 тркалца што се подесуват
 • Број на ѕвездички: 4
 • Климатска класа: субнормална, нормална, суптропска

Карактеристики

 • Интелигентен систем на помнење (AdaptTech ладење): Не
 • Брзо длабоко замрзнување: Да
 • NoFrost: NoFrost
 • Заштита од замрзнување (FreezeProtect -15°C): Да
 • Меморирање во случај на прекин на електрична енергија: Да
 • Штедлива програма (EcoMode): Да

Опрема:

 • SpaceBox (38 литри): SpaceBox – голема фиока за замрзнување (38 л)
 • Број на стаклени полици: 2
 • Простор за замрзнување: 2 врати, 5 фиоки
 • Осветлување на просторот за замрзнување: ЛЕД осветлување

 

Ефикасност

 • Вкупен нето капацитет: 280 l
 • Вкупен бруто капацитет: 310 l
 • Волумен на замрзнувачкиот дел: нето: 280 l
 • Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто: 310 l
 • Издржливост при прекин на електрична енергија: 15 h
 • Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 311 kWh

Управување

 • Дисплеј: Не
 • Начин на управување: Електронско управување позади вратата
 • Индикатор за отворена врата: Трепкачко осветлување
 • Премногу висока температура во делот за замрзнување: Flashing illumination
 • Регулација на температура: Да
 • Одмрзнување на змрзнувачот:Автоматски

Технички податоци

 • Slot-in:Можност за поставување на апаратот во кујнски отвор широк: Ширина 60 cm
 • Разладувачка течност: R600A
 • Скриен кондензатор во куќиштето на апаратот: Страничен кондензатор
 • Број на независни системи за ладење: 1
 • Број на компресори: 1 компресор
 • Ширина: 595 mm, Висина: 1850 mm, Длабочина: 663 mm
 • Бруто тежина на апаратот: 63 kg
 • Нето тежина на апаратот: 61 kg
 • Приклучна моќ: 220-240 V

 

 

 

 

 

 

 

SKU: ЗАВЕ0010 Категории , Ознака:
Бренд:: GORENJE
Тежина 63 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

60

Вие исто така би сакале…