,

GORENJE GV520E15

Достапност:

На залиха


Енергетска класа: A++ (A-20%),
Начин на поставување: Целосно вграден,
Ширина: 448 mm, Висина: 815 mm

21.990 ден

На залиха

Спореди

 

 • Машини за садови · GV520E15
 • Енергетска класа: A++ (A-20%)
 • Начин на поставување: Целосно вграден
 • Димензии: Ширина: 448 mm, Висина: 815 mm, Длабочина: 550 mm
 • Гаранција: 5 години

 

КОШНИЦА ЗА ПРИБОР за јадење

Крајна флексибилност за вашиот прибор за јадење

Корпите за прибор за јадење овозможуваат врвна флексибилност при перењето на приборот за јадење. Во зависност од вашите потреби, можете да ја користите целосната корпа за прибор за јадење или да ја лизгате на различни позиции на долната корпа за машината за миење садови. На овој начин, ќе можете да ставите што повеќе садови, тенџериња и тави во машината за миење садови

Eco Programme
Заштеда на енергија.

Кога ќе ја изберете програмата ECO, вашиот апарат ќе користи пониски температури на перење и плакнење и ќе ја минимизира потребната количина на вода, додека сепак ќе постигне ефикасно отстранување на нечистотијата.

Fast 1hour
Ефикасно брзо

Ефикасна и брза програма дизајнирана за секојдневна употреба на јадења со малку исушени остатоци. Оваа програма работи на 55°C и се завршува за 1 час.

Half Load Function
Совршена функција на мала количина валкани садови

Во случај на мала количина на валкани садови, изберете ја функцијата HalfLoad. Функцијата HalfLoad е погодна за миење лесно валкани садови или за половина полна машина за миење садови. Може да ја наполните долната корпа, горната корпа или и двете. Така, апаратот ќе ја намали потрошувачката на енергија за приближно 30%.

Приклучок за топла вода

Машините за миење садови Gorenje може да се поврзат и на топла вода (макс. 60 °C) наместо на ладна. Изборот на поврзување со топла вода го намалува времето на програмата и ја намалува потрошувачката на електрична енергија на машината за миење садови. Еколошко и буџетско решение за вашето семејство.

SelfCleaning Filter
Безгрешно работење на филтерот

Комбинацијата на системот за плакнење и автоматското спречување на затнувањето на филтерот гарантира дека филтерот работи беспрекорно и бара значително помалку одржување.

Минималистички лизгачки дозер за детергент

Новите апарати за миење садови на Gorenje се опремени со минималистички лизгачки дозер за детергент од каде што лопатката тивко излегува. Функционално на дозерот кој лесно се чисти го подобрува дозирањето на детергентот и ги мие сите видови садови.

Total Aqua Stop

Не грижете се за истурање вода

Со безбедносната карактеристика AquaStop, машината за миење садови може безбедно да се остави да работи ноќе, како и во ваше отсуство. Во случај на истекување или поплавување, AquaStop автоматски го прекинува доводот на вода додека пумпата ја испушта водата од кадата за миење садови. AquaStop останува целосно функционален во текот на целиот животен век на апаратот.

Основни информации

 • Тип на апарат: Машини за садови
 • Енергетска класа: A+++
 • Боја: Бела

Карактеристики

 • Број на стандардни сетови: 9
 • Систем на горната корпа: Рачно нагодување
 • Внатрешно осветлување: Не
 • Дополнителни можности:
  Програма за половично полнење

Ефикасност

 • Mотор: Стандарден
 • Потрошувачка на вода: 9.5 l
 • Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 2520 l
 • Максимална температура на влезната вода: 60 °C
 • Потрошувачка на енергија за нормалнa програмa: 0.705 kWh

Опрема

 • Број на корпи: 2
 • Повеќенаменска долна корпа: Да

Сигурност

 • Заштита од прелевање: Целосен AquaStop
 • Сервисна дијагностика: Да
 • Внатрешност: Внатрешност од не’рѓосувачки челик

Управување

 • Индикатор за крај на миење: Звучен сигнал
 • Функција за таблета 3 во 1: Да

Програми

 • Брза програма
 • Интензивно миење
 • 1 час миење
 • Економична програма
 • Накиснување
 • Температура на миење (°C): 65/60/45/35

Технички податоци

 • Бучност: 47 dB(A)
 • Регулирање на висината: 50 mm
 • Ширина: 448 mm, Висина: 815 mm, Длабочина: 550 mm
 • Ширина на просторот за монтажа мин.:450 mm
 • Висина на просторот за монтажа мин.: 865 mm
 • Длабочина на просторот за монтажа мин.: 560 mm
 • Бруто тежина на апаратот: 36.5 kg
 • Нето тежина на апаратот: 31 kg
 • Приклучна моќ: 230 V
 • Гаранција: 5 години

 

Тежина 31 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

60

Вие исто така би сакале…