-9%
,

GORENJE H45W OVLAZNUVAC

Достапност:

На залиха


-Површина: 20,
-Ultra sonic технологија,
-Пареа: Ладна пареа,
-Ширина: 170 mm,
-Висина: 350 mm,
-Длабочина: 170 mm

2.990 ден 3.300 ден

На залиха

Спореди
 • Површина: 20
 • Дисплеј: ЛЕД дисплеј
 • Ultra sonic технологија
 • Пареа: Ладна пареа
 • Ширина: 170 mm, Висина: 350 mm, Длабочина: 170 mm
 • Гаранција: 2 години

УЛТРАЗВУЧНА ТЕХНОЛОГИЈА
Невидливa, а сепак моќнa

Мембраната во овлажнувачот на воздух вибрира со помош на ултразвук, ја движи водата и испушта ситни капки вода од површината. Вентилаторот потоа го вовлекува воздухот, го навлажнува со капки вода и нежно го турка нагоре во просторијата.

Ароматерапија за релаксирачка атмосфера

Додадете неколку капки домашен мирис или есенцијално масло на сунѓерчето во садот за мириси што можете да го најдете на дното на овлажнувачот и уживајте во сите придобивки на ароматерапијата. Воздухот ќе биде посвеж, а атмосферата попријатна, што ќе придонесе за подобро расположение и релаксација.

Персонализирано испуштање на пареа

Овлажнувачот создава бавна смирувачка пареа, додека отворот за испуштање на пареата прилагодлив за 360°, заедно со прилагодливата контрола на испуштање на пареа, овозможуваат целосно персонализирана употреба на апаратот.

Природна сензација

Специјалната технологија ја претвора водата во пареа, создавајќи единствена атмосфера во вашиот дом. Ослободената пареа е студена, што носи природна сензација во вашиот дом, доживувајќи ја свежината на пролетното утро. Испуштањето на пареа е до 210 мл/час.

Тивка работа без светлина

Одржувањето на соодветни нивоа на влажност помага во намалување на статичкиот електрицитет и ги одржува хидрирани грлото и носната празнина. Ултразвучниот овлажнувач е целосно тивок за време на неговото работење. Режимот на мирување ќе ги исклучи светлата на екранот и уредот ќе продолжи да работи. Овој уред е одличен за спални, детски соби, градинки или канцеларии.

Со индикатор за ниво на влажност

Можно е да поставите три нивоа на влажност, тајмер, амбиентално светло, саканата вредност на влажноста и ноќниот режим со едноставно допирање на ЛЕД-екранот на контролната табла. Посебен вграден сензор го покажува тековното ниво на влажност во просторијата, дури и кога уредот е во режим на мирување.

Основни информации

 • Тип на апарат: Овлажнувач на воздух
 • Материјал на куќиште: Пластично
 • Модерен дизајн: Да

Управување

 • Индикатор за работење: Бела

Карактеристики

 • IonTech: Не
 • Подобрена влажност во просторијата: Да
 • Ultra sonic технологија: Да
 • Пареа: Ладна пареа

Опрема

 • Клима уред и филтер за одвлажнување на воздухот: Не

Технички податоци

 • Површина: 20
 • Приклучна моќ: 23 W
 • Ширина: 170 mm, Висина: 350 mm, Длабочина: 170 mm
 • Нето тежина на апаратот: 1.2 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 1,6 kg
 • Приклучна моќ: 240 V

 

Тежина 1 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

24

Вие исто така би сакале…