-21%
,

GORENJE ICR2000SP

Достапност:

Нема на залиха


Индукциска плоча
Нивоа на моќност: 10,
Рачно регулирање на температурата,
Начин на поставување: Самостоен,
Ширина: 280 mm, Висина: 42 mm

3.490 ден 4.400 ден

Нема на залиха

Спореди
 • Нивоа на моќност: 8
 • Рачно регулирање на температурата
 • Начин на поставување: Самостоен
 • Ширина: 290 mm, Висина: 45 mm
 • Гаранција: 2 години

ДОКАЖАНО ОДЛИЧНИ РЕЗУЛТАТИ
Голем опсег на температура и тајмер

Користете го едноставниот дисплеј за да ја изберете посакуваната температура помеѓу 60, 80, 120, 150, 180, 200, 220 и 240°C. Времето за готвење може да се намести до 180 минути. По претходно наместено време, плочата за готвење се исклучува и се огласува звучен сигнал.

Контрола на лизгање – Едноставен допир

Со иновативниот лизгач, може веднаш да го регулирате нивото на моќност или температурата за секоја поединечна зона за готвење. Покрај тоа, може да поставите и тајмер за секоја зона за готвење.

Ултра тенка – Елеганција и функционалност

Прецизно дизајнираната преносна индукциска плоча има заоблени линии и исклучително тенок профил. Можете да ја поставите било каде – во кујната или во друга просторија. Таа е многу практична за кампување или излети.

Заклучување за деца – Безбедноста на прво место

Безбедносното заклучување е наједноставната мерка што ги спречува децата да менуваат некои од параметрите на плочата. За дополнителна безбедност, грејната површина автоматски се исклучува кога садот ќе се тргне од зоната за готвење.

Основни информации

 • Тип на апарат: Индукциска плоча
 • Боја: Црна

Ефикасност

Нивоа на моќност: 8

Управување

 • Управување: Контрола со допир (TouchControl)
 • Тајмер: Да
 • Рачно регулирање на температурата: Да
 • Точно поставување на температура: Да
 • Флексибилно поставување на моќност: Да

Карактеристики

 • Лесно чистење: Да

Технички податоци

 • Ширина: 290 mm, Висина: 45 mm, Длабочина: 365 mm
 • Бруто тежина на апаратот: 2.8 kg
 • Нето тежина на апаратот: 2.3 kg
 • Приклучна моќ: 220-240 V
SKU: СИЕЛ0008 Категории , Ознака:
Бренд:: GORENJE
Гаранција (во месеци)

24

Вие исто така би сакале…