-23%
,

GORENJE MC6MBK KUKER

Достапност:

На залиха


Мултифункционален
готвач · MC6MBK
Моќност на грејачот: 1000 W,
Капак кој се отстранува,
Параметри за време за
целосно прилагодување

5.899 ден 7.700 ден

На залиха

Спореди
 • Мултифункционален готвач · MC6MBK
 • Моќност на грејачот: 1000 W
 • Капак кој се отстранува,
 • Параметри за време за целосно прилагодување
 • Гаранција: 2 години

СЀ ВО ЕДНО
Повеќе кујнски апарати во еден

Мултифункционалниот готвач има различни опции за готвење за да внесете разновидност во вашата кујна. Уживајте во готвење под притисок, бавно готвење, пржење, пржење со малку масло (sauté), варење, динстање и готвење на пареа, сè во еден апарат кој може да замени повеќе кујнски апарати. Зафаќа помалку простор во вашата кујна и ви дозволува да готвите јадења зачувувајќи ги нивните корисни својства.

Загарантирано безбедно готвење

За дополнителна безбедност, апаратот располага со повеќестепен систем за безбедносна заштита од можно прегревање или преголем притисок. Издувниот вентил ќе помогне да не се испушти врел воздух и ќе ве заштити додека безбедносната брава нема да дозволи да започне готвењето додека правилно не се постави капакот.

Навреме подготвен оброк

Наменет за флексибилно планирање на оброците, функцијата за одложување на времето овозможува подготовка на оброкот во одреденото време. Може да го одложите почетокот на готвење во мултифункционалниот готвач и до 24 часа. Значи, за да заштедите време наутро можете да го прилагодите апаратот на таков начин што појадокот ќе биде подготвен кога ќе се разбудите.

Секогаш вкусно готвење

Овој мултифункционален готвач има дигитален ЛЦД-дисплеј кој прикажува контрола на време и температура и 15 однапред дефинирани функции за да можете да готвите различни рецепти само со еден едноставен допир. Постојано ќе уживате во вкусно подготвени оброци.

Готвење без напор

Големиот панел за работа со ЛЕД-дисплеј и 15 однапред дефинирани програми за готвење кои се движат од готвење под притисок, готвење на пареа, бавно готвење, ориз, житарки, супа, месо/чорба, пилешко, риба, грав и чили, кисело млеко, каша/пориџ и многу повеќе, ќе ви помогне да готвите без напор. Лесно е и за чистење. Дополнително, функцијата за одржување на топлината на храната се вклучува откако ќе заврши готвењето, така што храната е подготвена да сервира кога ќе бидете подготвени, додека пак тајмерот за одложен почеток од 24 часа е дизајниран за флексибилно планирање на оброците.

Основни информации

 • Тип на апарат: Мултифункционален готвач

Ефикасност

 • Моќност на грејачот: 1000 W
 • Број на автоматски програми за готвење/печење: 15

Управување

 • Начин на управување: Електронско управување
 • Параметри за време за целосно прилагодување: Да
 • Автоматско исклучување: Да

Карактеристики

 • Капак кој се отстранува: Да
 • Звучен сигнал: Да, нема можност за исклучување
 • Лесно чистење: Да

Додатоци

 • Вклучени додатоци: Додаток за готвење на пареа

Технички податоци

 • Ширина: 330 mm, Висина: 320 mm, Длабочина: 310 mm
 • Нето тежина на апаратот: 5.8 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 6.601 kg
Тежина 5 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

24

Вие исто така би сакале…