-11%
,

GORENJE MG1602W MELNICA

Достапност:

На залиха


4.790 ден 5.400 ден

На залиха

Спореди
 • Моќност на моторот (max): 1600 W
 • Капацитет на мелење: 1.9,
 • Брзо запирање на моторот за подобра безбедност
 • Гаранција: 2 години

ДВЕ ПЛОЧИ ЗА МЕЛЕЊЕ – Ситно или крупно сомелено

Подготовката на различни јадења од мелено месо бара различна структура на месото. Поради можниот избор помеѓу плочите за мелење од 3 и 8 мм, можете едноставно да го прилагодите резултатот на мелење на вашиот омилен рецепт и топчињата од месо, плескавиците, лазањите, болоњезе, тестенините со месо или колбасите ќе бидат само совршени.

Сет за правење колбаси и куби – Истражете ги вкусовите на светските кујни

Дозволете машината за мелење месо ОД Gorenje да ве однесе да истражите широк спектар на вкусови од европската, азиската и индиската кујна. Правењето колбаси или популарни кубби дома, со познато и квалитетно месо е искуство кое вреди да се проба.

Безбедносен систем со три точкиБезбедноста на прво место

Нема потреба да се грижите ако имате толку моќен апарат во вашата кујна. Опремен е со безбедносен систем од три точки. Нема да работи освен ако додатокот не е целосно поставен, има заштита од прегревање и моментално запирање на моторот кога ќе се открие каква било грешка.

Заштедете пари – Купете локална, јадете квалитетна храна и спасете ја планетата

Огромна предност е да ја купувате вашата храна локално. Тоа важи и за месото како и за сите други производи. Ќе го знаете потеклото и ќе го имате очекуваниот квалитет на храната. Има уште една предност – купувањето големи парчиња заштедува многу пари.

Едноставно одржување – Лесно се чисти

Машината за мелење за месо брзо и лесно се расклопува. Измијте ги сите делови од машината за мелење, рендето или соковникот во топла вода со сапуница. Можете да користите мека четка за да ги отстраните сите остатоци. Исушете и складирајте или повторно составете. За подолга употреба, ставете малку растително масло на ножот за сечење и на плочите за мелење.

Прекинувач за обратна насока – Брзо решавање проблеми

Мелницата за месо е опремена со прекинувач за обратна работа. Со помош на оваа функција ќе можете брзо, лесно и без расклопување да ги решите проблемите кои можат да настанат при мелење различни парчиња месо со многу сврзно ткиво.

Едноставност

Апаратите за мелење месо од Gorenje се исклучително лесни за употреба. Тие имаат многу карактеристики за да обезбедат совршена безбедност. Тие се лесни за ракување. Можете да ги расклопите, исчистите, исушите и повторно да ги составите за кратко време. Тие се компактни по дизајн за лесно складирање.

Основни информации

 • Тип на апарат: Апарат за мелење на месо
 • Материјал на куќиште: Пластика + метал

Ефикасност

 • Моќност на моторот (max): 1600 W
 • Капацитет на мелење: 1.9

Управување

 • Дисплеј: Не

Карактеристики

 • Лесно чистење: Да
 • Метално куќиште: Да
 • Реверзибилна функција: Да

Опрема

 • Потиснувач: Да
 • Материјал на садот: Пластично
 • Додатоци за мелење месо: 2

Сигурност

 • Заштита од прегревање за дополнителна безбедност: Да
 • Безбедносна спојка: Да
 • Брзо запирање на моторот за подобра безбедност: Да

Додатоци

 • Вклучени додатоци: Не
 • Преграда за складирање диск за сечење: Не
 • Ногарки за стабилност: Гумени ногарки за стабилност

Технички податоци

 • Дијаметар на дискот: 54 mm
 • Диск за мелење со големина 1: 3 mm
 • Диск за мелење со големина 2: 8 mm
 • Должина на приклучен кабел: 1100 mm
 • Ширина: 230 mm, Висина: 180 mm, Длабочина: 230 mm
 • Нето тежина на апаратот: 2.2 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 2.9 kg
Гаранција (во месеци)

24

Вие исто така би сакале…