,

GORENJE MO4250 CLI

Достапност:

На залиха


9.800 ден

На залиха

Спореди

 

 • Микробранова печка со грил · MO4250CLI
 • Начин на управување: Механичко управување,
 • Број на инфра греjачи: 1
 • Начин на поставување: Самостоен
 • Ширина: 455 mm, Висина: 289 mm, Длабочина: 361 mm
 • ГАРАНЦИЈА: 2 ГОДИНИ

360°STIRTECHNOLOGY

Напреден начин на дистрибуција на микробранови

360°StirTechnology е технологија на совршена дистрибуција на микробранови. Микробрановите се движат под керамичката плоча на дното на рерната, од каде што се рамномерно се распоредуваат нагоре во целата внатрешност. Низ дното на рерната поефикасно и од сите страни продираат во храната, што ја прави непотребна ротирачката чинија. Храната се готви побрзо и резултира со подобар вкус.

Керамичка внатрешност за готвење без ограничувања

Благодарение на иновативната дистрибуција во микробрановата печка, повеќе не ви е потребна стандардна ротирачка чинија. Посебна керамичка плоча го покрива целото дно, со што се добива повеќе простор за подготовка на вкусни јадења, без ограничување на обликот на садот.

Easy Clean
Чистење со еден потег

Мазната внатрешност без испакнатини и жлебови овозможува лесно чистење. За чистење на микробрановата печка, доволно е еден потег на влажна крпа низ внатрешноста.

Сите придобивки од печењето со микробранови и грил

Со комбинирање на придобивките од микробрановите и грилот, искусете сосема нови димензии на подготовка на храна. Ќе ве воодушеви побрзото подготвување на помали парчиња месо, пица и други јадења кои треба да бидат добро испечени и истовремено крцкави.

 

 

Основни информации

 • Тип на апарат: Микробранова печка со грил
 • Линија: Classico
 • Боја: Беж
 • Матерјал на внатрешноста на рерната: Лакирана
 • Материјал на управувачката плоча: Стакло
 • Начин на отварање на вратата: Рачка
 • Начин на загревање: Кварцно

Карактеристики

 • Одмрзнување според време или тежина: Временско

Опрема

 • Ротациона решетка за грил: Ротирачка решетка за скара

Чистење

 • Керамичко дно: Да

Ефикасност

 • Волумен: 20 l
 • Нивоа на моќност: 5
 • Максимална моќност на микробрановата: 700 W
 • Моќност на инфра грејачот: 800 W
 • Број на инфра греjачи: 1

Управување

 • Начин на управување: Копче
 • Начин на управување: Механичко управување

Начини на загревање

 • Број на програми со грил: 1
 • Број на комбинирани опции на загревање: 3
 • Комбинирано греење: Микробранови + грил
 • Начин на распределба на микробрановите: Stirrer
 • Технологија на продуцирање на микробранови: Стандардна технологија (HTV)

Технички податоци

 • Бучност: 58 dB(A)
 • Ширина: 455 mm, Висина: 289 mm, Длабочина: 361 mm
 • Ширина на внатрешен простор: 315 mm
 • Висина на внатрешен простор: 195 mm
 • Длабочина на внатрешен простор: 330 mm
 • Бруто тежина на апаратот: 13.2 kg
 • Нето тежина на апаратот: 12.2 kg
 • Приклучна моќ: 230 V
SKU: МИ00060 Категории , Ознака:
Бренд:: GORENJE
Тежина 12 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

12

Вие исто така би сакале…